Duch

Erik Papík | 08.08.2014

Ahoj, zkušenost s nadpřirozeným jevem mám, a to s duchem. Když mi bylo pět, myslím. Každopádně jsem svůj zážitek sepsal, tak ho přikládám. Snad si o mně neuděláš špatný názor :-D

Sestupoval jsem po schodech velice opatrně, protože v domě byla tma. Bylo sice už poledne, ale já si hrál se svíticími planetkami z časopisu, takže jsem musel stáhnout všechny rolety. Máma pracovala a sestry byly u babičky.
Jak jsem tak sestupoval po schodech, napadlo mě, že bych mohl ty planetky - co jsem polepil po nábytku a všude, kde to šlo – odlepit a vytáhnout rolety. Už mě ta všudypřítomná světýlka unavují.
Zamířil jsem nejdřív ke kuchyni, kde jsem jich nalepil nejvíc. Strhal jsem svítící Měsíc, Zemi, Slunce a Mars.
„Mám vytáhnout ty rolety?“ uvažoval jsem. „Raději ne. Takhle je to větší sranda.“
Planetky jsem položil na stůl a zamířil jsem pro další exempláře do koupelny.
Začal jsem se stěnou nad umyvadlem. Tam se nacházel Saturn a Jupiter. Bíle světlo z nich přímo sálalo. Podíval jsem se do zrcadla, ale něco mi na tom celém nesedělo.
Je zde tma, všechny rolety jsou staženy a nikdo jiný krom mě se v domě nenachází. Ale přesto bych odpřisáhl, že vidím vedle zrcadla stín. I když mi to nedávalo smysl, viděl jsem po pravé ruce siluetu dvoumetrového muže, stojícího jako voják v pozoru.
Nehýbal jsem se, ztuhl jsem na místě. Zato ten stín vyrazil po stěně neuvěřitelnou rychlosti. Vypadal jako sprinter na stovce. Uvědomil jsem si, že se snaží dostat na druhou stranu; blíž ke mně. Srdce se mi rozbušilo a všechno kolem mě nabralo temnějších kontur. V nohách jsem pocítil slabost a najednou pro mě svítící planetky neznamenaly víc než kus vyhozeného papíru.
Otočil jsem se a upaloval jsem ven z místnosti jako by mi za zadkem hořelo. Zabouchl jsem za sebou dveře do koupelny a první dva schody jsem překonal skokem. Chtěl jsem se otočit a ujistit se, že za mnou nic není. Nešlo to. Jedno zaváhání by mohlo mít fatální následky, protože když běžíte s duchem závod, žádné jistoty neexistují.
Popadl jsem kliku dveří a vmžiku vyrazil ven.
Do tváří se mi opřel teplý letní vánek.

Přidat nový příspěvek