Eva Bešťáková: Písničkové pohádky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Počet stran: 108
Ilustrace: Vlasta Baránková

Kdo by si nepamatoval z dob svého dětství oblíbené dětské písničky? Pec nám spadla, Skákal pes přes oves, Holka modrooká a mnoho dalších, které neodmyslitelně patří nejen k našemu bezstarostnému dětství, ale i v současné době, ačkoliv doba trochu pokročila, jsou tyto písničky nepostradatelné pro naši nejmladší generaci.

Má dcera zbožňuje tyto klasické písničky a zbožňuje knihy. Když jsem zjišťovala, jestli existuje nějaká kniha, která by byla kombinací obojího, mé srdíčko zaplesalo. Narazila jsem na knihu od české autorky Evy Bešťákové s názvem Písničkové pohádky. Po prolistování jsem věděla, že přesně to jsem hledala.

Paní Bešťáková sestavila pohádkovou knihu na základě známých českých písniček, které jsou oblíbené již po dlouhé generace. Z každé písničky je vytvořen krásný pohádkový příběh. Z autorčiny ruky vzešlo celkem třináct pohádek, ale písniček je v pohádkách umístěno daleko více. Ačkoliv jsou názvy pohádek přímo názvy písniček, v nějakých pohádkách nalezneme i další písničky.

Někomu by mohlo vadit, že jsou pohádky trochu delšího charakteru, ale zase si myslím, že není problém je číst na několikrát. V knize je napsáno, že jsou pohádky určené pro čtenáře od šesti let věku, což mi přijde vůči malé velikosti písma trochu zvláštní. Ale zase když pomohou se čtením rodiče, proč ne? Navíc je kniha moc hezky ilustrovaná.


Nás nejvíce zaujala pohádka s názvem Ovčáci čtveráci, ve které se nachází mimo již zmíněnou písničku i písničky Pásla ovečky, Když jsem já ty koně pásal, Andulko šafářova a Když jsem husy pásala. Co vám budu povídat, z knihy je dcerka nadšená a vykouzlila jí úsměv na rtech. A to je pro mě jako pro matku tou nejkrásnější odměnou.

 

Naše hodnocení: 100%
 

Diskusní téma: Eva Bešťáková: Písničkové pohádky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek