Zvířátka (Larousse)

Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Počet stran: 44
Překlad: Barbora Lyčková
Ilustrace: Dankerleroux

Každý, kdo má doma malé a zvídavé dítko se jednou dostane do doby, kdy bude muset odpovídat na otázky. Na spoustu otázek, které se budou z dětských úst valit jedna za druhou. Otázky typu: “Proč?”, “Kdy?”, “Kde?”. A do toho malý človíček prahnoucí po okamžité odpovědi. U nás doma je toto období v plném proudu, ale otázky jsou čím dál tím více záludnější a v současných dnech se držíme otázek ze světa zvířat.

Nevím vše, k tomu se otevřeně a beze studu přiznávám. Občas mi odpovědi dávají pořádně zabrat. A tak jsem se musela porozhlédnout po nějaké šikovné encyklopedii, která mi pomůže lépe se připravit na otázky týkajících se zvířat. Encyklopedii, která nebude pro mou tříletou dceru náročná, ale zároveň bude pastvou pro malá očka a ve které se obě dozvíme o zvířatech co nejvíce. Na jednu takovou jsem narazila. Samozřejmě jsem jí hned musela pořídit. To jsem ještě netušila, jakou radost s ní dcerce udělám.

Obrázková encyklopedie Zvířátka pochází od Larousse, které je proslulé svými pěkně vypracovanými encyklopediemi pro nejmenší. Zvířátka patří k nejnovějším kouskům. Osobně bych jí nedoporučovala od konkrétního věku dítěte, protože každé dítě je jiné. Doporučovala bych jí na základě toho, jak moc času rodiče dětem věnují, protože v této knize si dětičky sice budou rády listovat, ale budou potřebovat vaší pomoc při čtení a při vysvětlování.

Nalezneme zde zvířata běžně známá, ale i taková, se kterými se můžeme setkat pouze v zoologických zahradách a nebo na obrázcích. Zvířátka jsou rozdělena do kapitol podle toho, kde žijí (statek, les, hory, savany,…).

Velkou výhodu shledávám v tom, že u každého zvířete je zastoupena celá rodina. My tak máme možnost děti naučit znát jména samic, samců, tak i jejich potomků. A to hravou a nenáročnou formou prostřednictvím nádherných ilustrací, které zaujmou nejen děti. Dceru zaujaly a možná hlavně to způsobilo, že tato kniha nám teď dělá společnost den co den. Pro mě je blaženost koukat na radost v dětských očkách, když si s dcerou společně “čteme”. Tento čas je jen pro nás a je ničím nenahraditelný. O to více si ho užívám, i když vím, že stejně na řadu přijde další: “Proč?”

Kniha je navíc doplněna o otevírací okénka, pod kterými nalezneme různé zajímavosti. Věděli jste například to, že velbloud vydává hlas, který zní jako bečení a hýkání?

Tato obrázková encyklopedie se opravdu povedla a mně nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po nějaké další encyklopedii od Larousse, abychom byly zase o něco chytřejší
.

Diskusní téma: Zvířátka (Larousse)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek