Brian L. Weiss: Jen láska je skutečná

Nakladatelství: Metafora
Rok druhého vydání: 2013
Počet stran: 168
Překlad: Drahomíra Michnová


Nakladatelství Metafora vydalo v únoru 2013 další knihu od známého amerického doktora Briana L. Weisse. Tento autor je především známý svým bestsellerem s názvem Mnoho životů, mnoho mistrů. Další z jeho knih nese název Jen láska je skutečná a jedná se již o druhé vydání. První vydání této knihy  vyšlo v roce 2006 u téhož nakladatelství.

Brian L. Weiss (nar. 1944) vystudoval lékařskou fakultu Yaleovy univerzity, kde získal diplom a právo nazývat se doktorem medicíny, a později se na stejném místě stal vedoucím katedry psychiatrie. Dr. Weiss dnes pořádá semináře, školení a kurzy po celém světě. Je šťastně ženatý, má dvě děti a žije v Miami na Floridě.

Musím se přiznat, že tato kniha je mou první zkušeností s dílem zabývajícím se  duchovní naukou. Docela jsem se  této zkušenosti bála a myslela jsem si, že mě čtení nebude bavit, ale tento stav nenastal. Neměla jsem na to během čtení prostě a jednoduše čas.

Doktor Weiss nás ve své knize seznamuje se svými dvěma pacienty, kteří k němu chodí na sezení. S krásnou ženou ze Středozápadu jménem Elizabeth, která po matčině smrti pociťovala hluboký zármutek a úzkost. Navíc nemůže najít pravou lásku, někoho, se kterým by chtěla strávit svůj život. Druhým pacientem je Pedro - devětadvacetiletý Mexičan, který se trápí žalem, protože mu tragicky zahynul o dva roky starší bratr. I on má  ale navíc smůlu při výběru žen. Tito dva pacienti se léčili ve stejné době, ale nikdy dříve se nepotkali a při léčeních se nesetkávali.

Mé heslo zní: žij tak, abys toužil žít znovu - je to tvoje povinnost - protože každopádně znovu žít budeš!
Nietzsche

Asi si říkáte, jak jim může doktor pomoci s jejich žalem, ale opak je pravdou. Doktor Weiss při “léčení” těchto dvou pacientů nepoužívá žádné medikamenty, ale jako léčbu volí metodu regresní terapie. Ve zjednodušeném slova smyslu se jedná o hypnózu, přičemž se pacienti ve svém hlubokém “relaxačním” stavu dostávají za zavřené dveře, které mohou otevřít pouze oni. Za těmi dveřmi na ně čekají příběhy, které ovlivňují jejich momentální stav a život - mají možnost dostat se do svých minulých životů a pohlédnout na to, kým kdysi byli a co se s jejich předešlým životem stalo.

Regresní terapie pak pacienty dokáže vyléčit ze špatného zdravotního stavu a pomůže zbavit se traumat. Při sezení těchto dvou pacientů, Elizabeth a Pedra, si doktor všimne, že ti dva mají spolu něco společné. A přichází další otázka: Má udržet lékařské tajemství a nechat vše na osudu a nebo má osudu trochu napomoci?

Tuto publikaci bych popsala jako dosti zajímavou a k popřemýšlení vhodnou. Vše se točí kolem lásky, ale nesměřuje život každého z nás právě k poznání skutečné lásky? Nejedná se přitom pouze o lásku partnerskou, ale o lásku k životu, k přítomnosti, ke druhým. Protože pohled na svět s očima plnými lásky je jistě mnohem pestřejší.

Pokud nebudete celou svou bytostí žít v přítomnosti, rozhlédnete se a ona bude pryč. Propásnete dotek, vůni, jemnost a krásu života. Bude se vám zdát, že život pádí kolem vás.
(strana 43)

“Láska je ta největší síla na světě,” řekla tiše. “Láska může vyrůst a rozkvést i ve zmrzlé půdě a v těch nejdrsnějších podmínkách. Existuje všude a pořád. Kvete ve všech ročních obdobích.”
(strana 55)

Diskusní téma: Brian L. Weiss: Jen láska je skutečná

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek