Brian L. Weiss: Minulými životy k uzdravení

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 208
Překlad: Drahomíra Michnová

Tak jsem se vrhla na další knihu z oblasti duchovních nauk. Od Briana Weisse jsem přečetla již dvě knihy, tato byla mou třetí. V zahraničí  kniha Minulými životy k uzdravení vyšla již roku 1992, tak jsem se jen sama sebe ptala, proč u nás tak dlouho trvalo, než kniha vyšla? Protože tímto jsme si museli počkat na další knihu, po jejíž přečtení se budeme cítit jakoby povznešení. Kniha vyšla v únoru letošního roku v nakladatelství Metafora.

Brian L. Weiss (nar. 1944) vystudoval lékařskou fakultu Yaleovy univerzity, kde získal diplom a právo nazývat se doktorem medicíny, a později se na stejném místě stal vedoucím katedry psychiatrie. Dr. Weiss dnes pořádá semináře, školení a kurzy po celém světě. Je šťastně ženatý, má dvě děti a žije v Miami na Floridě.

Dle pana Weisse se roku 1975 začala veřejnost zajímat o prožitky klinické smrti. Vypoví nám několik konkrétních případů a jejich rozuzlení. A jak již sám název knihy napovídá, přiučíme se něco dalšího o minulých životech. Konkrétně to, jak nám návrat do našich minulých životů může pomoci k zahojení našich duševních a fyzických bolestí.

Jako ve svých ostatních knihách, vypráví pan doktor o své úplně první pacientce, která se dostala do několika svých minulých životů - Catherine. Díky Catherine se pan doktor začal o tuto tematiku zajímat hlouběji a začal své články publikovat. Do té doby to bylo zatím tabuizované téma, o kterém bylo příliš šokující psát veřejně. Jsem ráda, že se osmělil a své články zveřejnil, protože po něm ho následovali další a další lékaři.

Kniha je opětovně seřazena do několika kapitol, v nichž nám je podrobně popsána daná tematika a pár konkrétním případů. Nejpřínosnější se pro mě stala kapitola s názvem Techniky regrese. V ní pan Weiss rozděluje techniky regrese do čtyř kategorií: cesta snů (v níž radí, že když se ráno probudíme po snu, tak ještě vleže sáhneme po papíru s tužkou a svůj sen si zapíšeme. Co kdyby se v něm objevilo něco, co se opakuje?), cesta meditace a vizualizace (důležitá je pozorná, bdělá a klidná mysl), cesta sebepoznání a cesta hry.

V této knize je navíc jako bonus obsažen text, jehož předčítám se můžete sami zkusit uvést do regrese. Nevím, zda-li regrese funguje, ale někdy bych jí chtěla vyzkoušet. Pokud máte strach z něčeho nebezpečného, mít ho nemusíte. Pan Weiss říká, že naše mysl přesně ví, kdy už jí to stačí a pak nepovolí vstoupit hlouběji. Akorát mě mrzí, že tato nahrávka není nahrána na CD jako tomu bylo u vydání v zahraničí. Sice to bylo nahrané na kazetě (mnozí z nás si snad vzpomenou o co že se to jedná), ale určitě by to bylo jednodušší než předčítání textu.

Pokaždé, když čtu od pana Weisse jakoukoliv jeho knihu, tak bych se hned z fleku chtěla podívat do své minulosti. Na této knize, stejně jako na ostatních, mě doslova fascinují převyprávěné prožitky jeho pacientů. Je to něco neskutečného.

U této knihy se mi zalíbila její předmluva, kterou sepsal Raymond A. Moody. Je to světoznámý průkopník reinkarnační regrese. Ptáte se, proč se mi zalíbil? Je v něm totiž zmínka o jednom velkém Čechovi - o Václavu Havlovi. Zajímá vás, čeho se zmínka týká? Tak si knihu, rozhodně nejen kvůli odpovědi na otázku, nesmíte nechat ujít.

Diskusní téma: Brian L. Weiss: Minulými životy k uzdravení

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek