Claude Schmill-Van de Berghe: Převlečené krabičky od zápalek

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 32
Překlad: Ivana Sůsová

 

Převlečené krabičky od zápalek - to je další publikace z edice Tvůrčí nápady pro volný čas. Jedná se v pořadí o šestou knížečku, se kterou se můžeme v této edici setkat. Tuto vydalo nakladatelství Metafora na začátku dubna letošního roku.

Stejně jako v publikaci Hravé těstoviny, se i zde setkáváme se spoustou nápadů ohledně výrobků z krabiček od zápalek. Na začátku knihy se najdeme seznam toho, co budeme potřebovat. Zde se jedná převážně o věci, který máme každý běžně doma (lepidlo, knoflíky, izolepa,…). A pokud se náhodou stane, že byste něco z toho neměli doma a potřebovali to, tak si jistě poradíte. Navíc jsou u podrobných návodů přiloženy i vzory ve skutečné velikosti, takže práce jde sama od ruky. Publikace nabízí celkem 52 modelů.

Když se mi dostala do ruky tato publikace, tak mi jí má dvouletá dcerka hned “odcizila” a už si jí prohlížela a říkala, co si vyrobíme. Takže jsme šly do obchodu pro zápalky a daly jsme se do toho.

Jako první jsme musely vyrobit mašinku. V knize je postup napsán do detailu, takže starší děti určitě zvládnou vyrobit sami, těm mladším rodiče s radostí pomohou. Dcerka byla celá zapálená do vyrábění, až jsem se bála, co nám z toho vznikne. Ale když jsem pak odstranila to, co ona na vznikající mašinku nalepila navíc, tak výsledek nebyl zas tak špatný.

Další na řadě byly dvě rybičky. I ty jsme zvládly hravě, akorát jsme oči namalovaly černým zvýrazňovačem, protože jsme neměly po ruce lepící oči s pohyblivou panenkou. I tak si myslím, že to výsledek nijak neovlivnilo J

Jako třetí jsme vyzkoušely ovci. Maminka se ale tentokráte nedržela návodu, udělala jsem bambulku, kterou jsem pak jen nalepila na krabičku od zápalek. Sice není tak hezká jako na předloze v knížce, ale dcerka z ní byla nadšená a večer s ní ovce putovala do postele.

Tato publikace se mi velmi líbí a vím, že se k ní budeme velmi často vracet. Výrobky v ní jsou povětšinou jednoduché na výrobu a výsledek pak vypadá opravdu pěkně. Jsem zvědavá, na co se u nás doma vrhneme příště. Dle mého názorů je tato kreativní knížka tím pravým pro to, jak trávit čas s našimi nejmenšími. Protože se nenudí ani děti, ani dospělí.

Diskusní téma: Claude Schmill-Van de Berghe: Převlečené krabičky od zápalek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek