Dick a James Strawbridgeovi: Konzervování a zavařování - Doma a chutně

 

Vzpomínáte rádi na své dětství? Pamatujete si na lahodnou chuť marmelády a nebo zavařovaného ovoce vaší babičky? Chtěli byste si tyto chutě připomenout a obohatit je o vlastní, nové? S knihou Konzervování a zavařování od otce a syna Strawbridgeových vám to půjde jako po másle. Stačí jen otevřít, prostudovat tuto nádhernou publikaci a pak se pustit do výroby určitého pokrmu.

Konzervování a zavařování, druhá kniha ze série DOMA A CHUTNĚ, podle které si můžete v klidu domova na váš stůl připravit opravdové lahůdky, za které budete u své rodiny a známých sklízet samou chválu.

Kniha Konzervování a zavařování nás přivítá nádhernými fotografiemi lákavě vypadajícího, po domácky připravených pokrmů. Chtěli byste některou z laskomin vykouzlit i vy? Není problém, protože kniha vás to naučí krok za krokem. A nejenže máme k dispozici podrobný očíslovaný popis, jak správně danou pochoutku nachystat, ale dopomohou nám k tomu i přiložené fotografie.

Kniha obsahuje několik kapitol, které se věnují například uskladnění čerstvých produktů, sušení, sklenicím, lahvím. V každé kapitole nám nabídnou autoři této příručky spoustu rad, aby se nám daný pokrm povedl.  Pokud nebudete mít zrovna chuť na hlavní pokrm, můžete si připravit báječně vypadající moučník a nebo něco lahodného na zapití. Možností v této kuchařce se vám nabízí opravdu mnoho a že je z čeho vybírat!

Autoři nám dopodrobna popisují každý způsob sušení, takže pro nás nebude problém zkontrolovat si, zda to děláme dobře. Pokud  navíc patříte i mezi kutily, můžete si dle návodů i konkrétní sušičku zkusit vyrobit.

Já osobně jsem si v této kuchařské příručce vybrala hned několik laskomin, které určitě v létě, až bude zásoba čerstvého ovoce a zeleniny ze zahrádky, vyzkouším.  Těším se na to, až budu chystat svou první marmeládu a nebo třeba domácí zmrzlinu.

Slova autorů:
“Hrdost, kterou člověk pocítí když rodině či přátelům naservíruje na stůl pochoutky vlastní výroby, je nesmírná - a s touhle knihou se takovými hrdými mistry snadno můžete stát i vy.”

Pro nakladatelství METAFORA přeložil Viktor Faktor.

Chtěla bych velmi poděkovat nakladatelství METAFORA za poskytnutí výtisku k recenzi.

Tento článek byl původně napsán pro stepkova.bigbloger.lidovky.cz

Nakladatelství: METAFORA
Rok vydání: 2013
Počet stran: 176
 

Diskusní téma: Dick a James Strawbridgeovi: Konzervování a zavařování - Doma a chutně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek