František Petrák, Radek Malý: Kamarádi z abecedy

Milé děti a drazí rodiče - pokud si myslíte, že učení abecedy je nuda, tak jste na omylu. Kamarádi z abecedy jsou připraveni vám pomoci s učením a nudit se při tom rozhodně nebudete!

Pokud máte doma dítko školou povinné, jistě mi dáte za pravdu, že občas je dřina přinutit ho k tomu, aby se šlo učit a nebo si číst. V první třídě se děti seznamují s abecedou. Pro některé je to hračka a zábava, ale pro někoho je to období slziček a netěšení se. Ale mohu vám doporučit právě tuto knihu, která je pro děti jako stvořená k seznámení se s abecedou a k jejímu zapamatování. Uvidíte, že vaše dítko jí bude s radostí otevírat, zkoumat písmenka a později si z ní bude rádo číst. A pokud dětem říkáte, že do knih se nemá kreslit, tak tato tvoří výjimku. Sama k tomu přímo vyzývá.

Ptáte se proč? Každé písmenko abecedy je představeno krásně ilustrovaným obrázkem, kde nám písmeno ve většině případů představuje někoho z cirkusového prostředí. Ať už je to akrobat, fakír či šašek. U každého krásného písmenkového obrázku je básnička, která nám hravou a veselou formou dané písmenko představí. Děti tak mají možnost si písmenko zapamatovat díky básničce. A navíc, za každou básničkou následuje celá stránka s nějakým úkolem pro děti. Takže nachystejte tužky, pastelky, voskovky a pusťte se do něj! Úkoly se týkají právě představeného písmenka.

Měla jsem možnost tuto knihu otestovat na kamarádčině dceři, která chodí do první třídy. A musím říct, že byla nadšená. Obrázek to započal, následovalo společné přečtení básničky a pak se spěchalo na zábavný úkol. A takhle to pokračovalo až do té doby, dokud jsme nedošly na poslední stránku. I to bylo málo, takže jsme četly ještě jednou.

Osobně se těším, až mi dcerka povyroste a já jí budu moci tuto knihu nabídnout. V dnešním knižním světě, kdy je dětské literatury nepřeberné množství, avšak ne vždy mají tyto knihy kvalitu literatury, je tato kniha hotovým pokladem pro děti a jejich rodiče.

Pokud mohu poznamenat, tak jsem si při čtení vzpomněla já na svou “učící abecední” knihu. Jmenovala se prostě - Abeceda. Napsal jí Miloš Holas a ilustroval Adolf Dudek. I tato kniha má své místo v dceřině knihovně.

Takovýchto pomocných knih k učení by mohlo být více. Třeba nás pan Malý s panem Petrákem překvapí a nachystají něco dalšího. Nám a dětem nezbude nic jiného než si počkat.

Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2012
Počet stran: 72
Autor: Radek Malý
Ilustrace: František Petrák
 

Diskusní téma: František Petrák, Radek Malý: Kamarádi z abecedy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek