Karolina Limrová: Dva meče

V případě, že jste od spisovatelky Karoliny Limrové četli Dvě zrcadla, tak jistě víte, že Dva meče volně navazují na tento první díl plánované upírské trilogie. No a pokud jste zmíněnou knihu nečetli, tak by se vůbec nic nestalo, kdyby jste si náhodou chtěli přečíst pouze Dva meče.

Dva meče jsou sice volným pokračováním, ale příběhy na sebe nijak zvlášť nenavazují. Pouze se zde objeví tři postavy, které byly ve Dvou zrcadlech postavami hlavními - Kate, Joshua a hlavně - Daniel. Ten je pro nás nejdůležitější postavou, protože Dva meče jsou jeho příběhem. Tak račte vstoupit a vyslyšet jeho vyprávění.

Daniel - pětadvacetiletý mladík, který pracuje jako řidič taxíku a na své vysílačce poslouchá policejní hlášení. Ptáte se kvůli čemu? Je totiž lovcem upírů, tak co kdyby se náhodou nějaký potloukal kolem? Jednoho dne sveze tajemnou slepou dívku, která mu z nevysvětlitelného důvodu změní život. Tato dívka se jmenuje Selena a je jí kolem “dvaceti let”.  Někomu trvá delší dobu, než projeví sympatie ke druhé osobě, ale Daniel Seleně hned druhý den po setkání nabídne, že u něj může bydlet, protože nemá více peněz na placení svého dosavadního podnájmu. Selena nabídku přijímá. To se mi osobně zdálo docela jako úlet, protože jak se člověk může druhý den po seznámení nastěhovat k úplně cizímu člověku?

A navíc, co by čert nechtěl, Selena je úplně někdo jiný, než za koho jí Daniel považuje. Je to totiž upír! Sice se živí krví zvířat, ale stejně, co kdyby náhodou dostala chuť na krev lidskou? Tak v tu chvíli by byl po ruce právě Daniel, jehož povinností by mělo být okamžitě upírku zlikvidovat. Ale pokud se domníváte, že se do sebe zamilují, domníváte se správně.

Selenu navíc pronásleduje ten, kdo jí navždy proměnil a sebral jí lidské srdce - upír Faust. Selena při proměně na upíra přišla o zrak, takže dokáže kolem sebe vnímat pouze siluety a stíny, ale jí to nevadí, protože má dokonalý sluch. Selena se zaplétá do stále větších nebezpečí, až jí nakonec Faust polapí a myšlenkami jí diktuje, že má začít zabíjet i lidi. Faust si totiž plánuje, že do své “armády” chopí všechny lovce upírů.

Daniel chce Selenu zachránit za každou cenu - nechá si z “upírského” zlata vyrobit dva  prsteny a dokonce ze sebe nechá udělat i to, proti čemu bojoval. Jeden prsten má pro sebe, druhý pro Sel. Tento prsten má zvláštní moc a ten, kdo ho nosí, je chráněný.

Kniha je velmi předvídatelná. Přesně jsem si domýšlela, co bude následovat a hádala jsem správně. Nevím, zda je to záměrem a nebo jsem prostě jen vedena Twilight ságou, která stála jako první za těmito upírskými vyprávěními a která se mi velmi líbila.

Dva meče jsou vyprávěny na střídačku Danielem a Selenou a do toho nám autorka obohatila knihu tím, že vložila pohled do minulosti Seleny. Toto beru jako plus, protože kniha se díky tomu stala čitelnější a zajímavější.

Samo o sobě je zajímavé i hlavní téma této knihy - lovec upírů a upírka. Zatím známe pouze zamilování do upíra lidskou bytostí, ale toto bylo zajímavé, ne tak jednotvárné.
Až autorka vydá třetí díl, tak si ho určitě ze zvědavosti přečtu, protože jsem zvědavá, co za téma to bude tentokrát.

Ukázka:
Představoval jsem si naše příští setkání. Hádám se s ní. Křičím. A ona je upír. Nemá brýle a dívá se na mě těma jejich ledově stříbrnýma očima. Syčí. Nakonec vytáhnu dýku...

Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2012
Počet stran: 312


 

Diskusní téma: Karolina Limrová: Dva meče

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek