Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Karolina Limrová: Dvě zrcadla

 

Máte rádi fantasy příběhy s romantickými a hororovými prvky? Pak pro vás budou Dvě zrcadla od české spisovatelky Karoliny Limrové tím pravým ořechovým. Sice kniha vyšla již v roce 2011, ale věřím, že její kouzlo čtenáři stále objevují.

Karolina Limrová se narodila roku 1979 v Ústí nad Labem, nyní žije s manželem a dvěma dětmi v Hradci Králové. Dvě zrcadla jsou její knižní prvotinou a musím říci, že velmi čtivou.

Pokud patříte mezi fanoušky Twilight ságy, tak  vás tato kniha určitě potěší. Hlavní hrdina - Joshua Merboth - se narodil roku 1764 v Maine v Portlandu. Co že je na tom tak divného? Mohlo by se zdát že nic, pouze to, že už se píše rok 2009. Ptáte se, jak je to možné? Joshua je totiž upír. Nechtěl se jím stát, vůbec ne - jen byl prostě ve špatném čase na špatném místě a odnesl to tím nejcennějším, co kdy měl - svým lidským životem.

Když roku 1789 Joshua neovládne své instinkty a zabije svou milovanou manželku Susan, utíká pryč od všeho co znal. Procestuje skoro celý svět, až se rozhodne ke koupi starého sídla dva kilometry od Longville. Jednoho dne nalezne v podkroví překrásné zrcadlo, které se mu stane osudným, i když o tom ještě neví. V zrcadle nejprve vidí neznámou místnost, ale poté…se mu změní jeho život. Bude se snažit stát se lepším.

Kate Simonová pracuje jako prodavačka v knihkupectví. Nemá skoro na nic čas, ani na svého nejlepšího přítele Dannyho, kterého bere jako vlastního bratra. Danny se jí svěří s tím, že jí miluje. Dá se nazvat opravdovou láskou to, co cítí ona k Dannymu? Zdá se, že nějaký druh lásky to je, ale ta opravdová má teprve přijít… Kate má slabost pro starobylý nábytek. Koupí si proto zrcadlo, které jí na první pohled učaruje. A ještě netuší, že díky němu potká lásku svého života a ona bude muset být silná. Co se stane? Dá se dohromady s Dannym a nebo poslechne své srdce a půjde za ním?

Dvě kouzelná zrcadla jsou základním motivem tohoto příběhu. Pověst k těmto zrcadlům spadá až do starověkého Egypta. Je to skutečně pravda? Doporučuji vám to zjistit na vlastní oči přečtením tohoto příběhu, protože rozhodně nebudete litovat. Kniha je psána velmi čtivě. Začíná vyprávěním Joshui z roku 1789. V příběhu se střídají vyprávění Joshui, Kate a dostáváme se i do různých, pro příběh důležitých, časových rovin. Z tohoto důvodu se čtenář při čtení nenudí, protože je to velmi zábavné  a čte jednu stránku za druhou.

V knize není opominuta ani pořádná dávka napětí, které zapříčiňuje Joshui bývalá přítelkyně Sandra. Nenávidí Kate a chce jí za každou cenu zničit. Ať už s pomocí svého nového druha Roberta a nebo jen se svou vlastní. Podaří se jí to?

V příběhu je velmi důležitou postavou i Danny Phillips. Poté, co ho Kate odmítá, je velmi smutný. A časem se Kate dozví, že Danny je lovcem upírů. Bude pronásledovat i Joshuu? Má se Kate Dannyho začít bát?


Kdybych měla knihu srovnat s nejznámější upírskou ságou, Twilight, každá má něco do sebe. Dvě zrcadla jsou o to zajímavější, že jsou napsána českou spisovatelkou a že spisovatelka ve své knize zbytečně nic neprodlužuje a vše je na svém místě.

Co říci na závěr? Snad jen to, že se velmi těším, až si přečtu Dva meče, které jsou volným pokračováním a vyšly v červnu roku 2012. Jedná se o příběh samotného Dannyho Phillipse.

Ukázka:
Dokázal jsem něco… neobyčejného. V nemocnici jsem odolal svému nejsilnějšímu instinktu. Neměl jsem jistotu, že to dokážu i příště, ale té naděje jsem se chytil veškerou silou svého lidského já. Musel jsem tomu věřit. Ne kvůli Kate. Další setkání s ní jsem si zakázal. Ona nebyla pro mě, bez ohledu na to, jak moc…

Chtěla bych velmi poděkovat nakladatelství HOST za poskytnutí PDF výtisku k recenzi.

Tento článek byl původně napsán pro stepkova.bigbloger.lidovky.cz


Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2011
Počet stran: 280
 

Diskusní téma: Karolina Limrová: Dvě zrcadla

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek