Lionel Hoerner: Hravé těstoviny

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 48
Překlad: Ivana Sůsová
 

Na začátku měsíce dubna letošního roku vydalo nakladatelství Metafora další tři knihy z řady Tvůrčí nápady pro volný čas. Kniha s lákavým názvem Hravé těstoviny nás přímo vybízí k tomu, abychom si spolu s ní vyrobili něco, co potěší naše oči a zaměstná nám ruce. A nejdůležitější pomůckou nám budou právě různé druhy těstovin.

Pokud jste si mysleli, že s těstovinami se můžete setkat pouze na talíři, tak jste vedle. Hravé těstoviny nám nabídnout celkem padesát modelů různých figurek, zvířátek, hmyzu, dopravních prostředků a dalších drobností, které jsou již na obrázku pastvou oči. A jak teprve musí vypadat jako hotový výrobek, který si můžete sami vyrobit!

Na začátku knihy najdeme seznam veškerých těstovin, které budeme při naší tvorbě potřebovat. Není jich zrovna málo, seznam čítá 45 druhů těstovin. Když jsem si v duchu vybavila druhy těstovin, které mám momentálně doma k dispozici, tak se mi chtělo plakat nad tím, jak stroze jsem zásobená co se těstovin týče.

 K výrobě budeme potřebovat několik druhů materiálů. Něco najde člověk běžně doma a něco si bude muset dokoupit. A pokud nebudete chtít utrácet, tak si můžete poradit s něčím, co máte doma a nahradit jí danou věc.

Technicky jsou výrobky řazeny do tří obtížností. Kniha je předně určena pro děti, ale i rodiče si přijdou na své. Dle autora knihy obtížnost číslo jedna zvládne i samo dítě, ale nevím nevím, pro mě by i některá ta “jednička” byla oříškem. S výrobky obtížnosti číslo dva je třeba dětem trochu dopomoci a při třetí obtížnosti budou zhotovovat sami rodiče.

Dle podrobných návodů si můžeme s dětmi zhotovit zvířátka z farmy, zvířátka z Afriky, zvířátka moří a oceánů, hosty z pravěku, drobotinu ze zahrady, hudebníky z džezové skupiny, dopravní prostředky a nebo různé výrobky týkající se vánočních svátků. Na konci knihy je zařazen obsah, který je doplněn o obrázek hotového výrobku.

Z této knihy jsem si zatím ještě netroufla něco vyrobit, protože když vidím tu krásu na obrázku a představím si, co by se asi povedlo mně, tak si nechávám ještě čas na to pořádně vybrat ten pravý výrobek pro mě. Má dvouletá dcerka je z této knihy nadšená, ale na nějaký svůj vlastně vyrobený výrobek si ještě nějaký ten měsíc ještě počká.

Díky této publikaci jsem se seznámila s rozmanitými druhy těstovin, o kterých jsem neměla ani tušení o jejich existenci. Kniha je velmi pěkně udělaná a doplněná o podrobné technické postupy i s nějakými fígly. A co se mi líbí nejvíc, že je doplněná o opravdu velmi povedené fotografie hotových výrobků. Klaním se před autorem knihy, protože je to opravdu šikula.
 

Diskusní téma: Lionel Hoerner: Hravé těstoviny

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek