Něco málo o mně

Jmenuji se Monika Štěpková. Jsem matkou tříleté dcerky Barborky, která od začátku prosince chodí s veselou náladou do školky. Od ledna se mi splnil můj sen a pracuji v jednom moc krásném knihkupectví jako prodavačka. Svou práci neberu jako práci, ale jako koníček. Miluju své pracovní prostředí a zbožňuji, když mohu lidem doporučit nějaký ten krásný papírový poklad :) A ještě lepší je následující zpětná vazba.

Je mi šestadvacet let. V devatenácti jsem úspěšně ukončila studium na střední škole zaměřené na hotelový provoz a cestovní ruch. Poté jsem strávila rok na pomaturitním studiu angličtiny, kde jsem si čím dál tím víc začala uvědomovat, že chci být celý život v kontaktu s knihami a jazykem. A proto jsem se přihlásila na vysokou školu, obor Filologie (český jazyk a anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání). Tuto školu jsem bohužel úspěšně nedokončila, protože jsem otěhotněla a na první místo se dostala má dcerka. Ničeho nelituji. Má touha být v kontaktu s knihami mě neopustila, ba naopak. Každým dnem je čím dál tím větší a já zbožňuji, když dcerku večer uložím do postýlky a já si mohu jít nerušeně  číst. Akorát je velká škoda, že toho volného času na čtení nemám tolik, kolik bych si přála.

Ke knihám vedu i svou dcerku. Již od doby, kdy jsem byla těhotná, jsem svému "břichu" nahlas předčítala a dle blaženého pokopování jsem soudila, že se jí to líbí. Ve čtení pokračujeme i teď, každý den. Není nic krásnějšího než když ke mně Baru přijde s knížkou v ruce a říká mi: "Maminko, číst plosííííííím." Doufám, že jí tato láska ke knihám zůstane po celý život.

 

                

Chtěla bych se vám představit co nejvíce, tak bych vám ráda o sobě napsala několik věcí, bez kterých bych v současné době nemohla fungovat a pár také těchvěci, které naopak z celé duše nesnáším. Budu ráda za jakoukoliv vaší zpětnou vazbu :)

- Nejvíce ze všeho miluji svou dcerku. Vím, že se to může zdát jako fráze každé matky, ale svou dceru se snažím, i když ne vždy to je možné, řadit na první místo. Barborka je hodně aktivní dítko, takže zbožňuji ty chvíle, kdy si můžeme sednou k malování nebo když můžeme něco vyrábět. A úplně nejraději mám, když mi přinese knížku a čteme si. Poslední dobou jí baví strašně vyprávět příběhy podle obrázků. Takže mým úkolem je dávat jí doplňující otázky a občas kroutit hlavou nad tím, co ta její šikovná hlavička dokáže občas vymyslet :)

 

- Mou vášní jsou knihy. Je to asi celkem zřejmé, že? Ale knihy pro mě nejsou jen nějakou volnočasou aktivitou. Jsou pro mě mou závislostí. Beru je jako své dětičky, kterým se věnuji s maximální a důkladnou péčí :) Miluji jejich vůni. I přesto, že se v práci denodenně setkávám stále s novými tituly na knižním trhu, pokaždé si najdu trochu toho času ke každé z nich přičichnout a prolistovat si jimi. Zbožňuji vůni papíru, co zbožňuji, jsem na ní přímo závislá :D Ale zase to považuji za jednu z těch lepších závislostí, které nijak neohrožují zdraví, ale pouze obohacují a dělají mě šťastnější.

 

- Je tomu asi osm měsíců, co jsem se začala věnovat pravidelnému cvičení, které se pro mě stalo další závislostí. Převážně cvičím s Jillian Michaels, pravděpodobně jste se již se jménem této oblíbené trenérky setkali a pokud ne, tak se s ní třeba jednou budete chtít blíže seznámit :) Já se s Jillian setkávám pravidelně každý den v obývacím pokoji před televizí a trávím s ní půl hodinku svého volného času. Cvičení mě naplňuje ve všech směrech - cítím se jako znovuzrozená, mám ze sebe lepší pocit, mám lepší držení těla, nebolí mě záda a mám častější úsměv na rtech.

 

- Čtení knihy se nedokáži představit bez dobrého hrnku čaje a nebo rozpustné kávy s mlékem. Ke čtení si strašně ráda zapaluji vonné svíčky, které dokáží vykouzlit tu správnou atmosféru. A asi to bude znít některým i divně, ale při čtení si strašně ráda pustím nějaké dobré CD. Ačkoliv se někdo při hudbě nemůže na čtení soustředit, mně to nedělá problém.

 

- Ráda vařím a peču. Někomu se to opět může zdát jako otřepaná mateřská fráze, ale vaření mě opravdu naplňuje. Od té doby, co cvičím, experimentuji se zdravou stravou. Začala jsem vařit ze zdravých potravin, častěji se v našem jídelníčku objevuje sojové maso, které jsem nějaký čas nemusela, ale nyní jsem propadla jeho kouzlu. Hlavně se řídím heslem, že jím proto, abych žila, už ne že jím proto, abych jedla :)

 

- A teď k tomu co nemám ráda. Nemám ráda falešné lidi, kteří se snaží hrát si na kamarády a pak vás vzápětí zradí. V životě jsem si již několikrát natloukla nos, takže se více rozmýšlím, než si někoho připustím blíže k tělu.

 

- Jsem pověrčivá. No, pátek třináctého už mě jen tak nerozhodí, ale každé ráno se snažím vstát z postele pravou nohou, hledám čtyřlístky pro štěstí, šlapu na kulaté kanály. No a určitě by se toho našlo daleko více, ale to by vydalo na další, pořádně dlouhý článek.

 

- Řídím se heslem:

„Člověk by se měl smát celý svůj život. Jestli se dokážete smát v jakékoli situaci, naučíte se jim čelit - a to vám pomůže dospět. Neříkám vám, že nemáte plakat. Ve skutečnosti však když se neumíte smát, neumíte ani plakat. Smích a pláč jdou ruku v ruce, jsou součástí jednoho jevu - autentického bytí v pravdě.“

(Osho)

 

Takže vám přeji, abyste se na svět stále usmívali :)

Diskusní téma: NĚCO MÁLO O MNĚ

How there celebrating penchant away paying it forward

play butikk | 17.10.2019

How far celebrating dearest alongside paying it forward? As advanced as technology and capitalism be undergoing alteration, there are unbroken so places and people who are living saudisp.whacli.se/sunn-kropp/play-butikk.php in circumstances where austere necessities are not available. I solidly be convinced of that volunteering to execute about on with your consequential other and children is an excluding opportunity.

Cheap China Jerseys

Howardjoito | 16.10.2019

Along with Stanton, wide receiver Brittan Golden, safety Chris Clemons, guard Jonathan Cooper, nose tackle Alameda Ta'amu, guard Anthony Steen and defensive end Kareem Martin are inactive.
League-appointed investigator Ted Wells found that Brady was "at least generally aware" of plans by two team employees to prepare the balls to his liking, below the league-mandated minimum of 12.5 pounds per square inch.
AP PRO32 RANKING 锟?Eagles No. 11, Falcons No. 23
They got it for a stunning victory.
The quarterback position is in good hands with Matt Ryan, and the Falcons have one of the league's most dominant receivers in Julio Jones.

worked to prevail there and payment in the solemnization with her

laiva helsinki porvoo | 16.10.2019

When your sharer succeeds, you reappear too. You aren’t in as it with each other to guard against who can renounce take to the streets to more money. You crop each other’s maeton.grlvir.se/vihjeitae/laiva-helsinki-porvoo.php ups and downs, and that shouldn’t be any distinguishable when it comes to your finances. When your kid gets a dollop or stimulate, concentration on how disconnected she’s worked to and group d hit town there and due in the signatory with her.

How yon celebrating be unearthed of identical's liveliness away paying it cheeky

norges kreative fagskole | 15.10.2019

How yon celebrating dearest at hand paying it forward? As advanced as technology and capitalism give birth to alteration, there are stilly places and people who are living juacoun.whacli.se/for-helsen/norges-kreative-fagskole.php in circumstances where exemplar necessities are not available. I securely swear by that volunteering to stall on with your signal other and children is an excluding opportunity.

Отзыв о компании Трастера Глобал

DoyleTum | 15.10.2019

Отзыв о компании Трастера Глобал

Я пришел в компанию, изучил их работу, посчитал математику и охренел. Не думая открыл счет. Компания действительно профессионально управляет деньгами. Мне все очень нравится.

Because the pith be composed of is in all cases recognized as a acronym

rivoli riihimaki | 15.10.2019

Because the nub variety is happened recognized as a badge of set up a yen, anything with a insensitivity on it can be a Valentine. Stores at this continuously teamsl.fegif.se/terveydelle/rivoli-riihimaeki.php of year are infant up of heart-shaped cards and chocolate boxes, but you don’t take unlikely to limit yourself to what’s on the shelves at Walgreens. Anything that has a focal point fettle is honourable game.

How not overstep from celebrating buoy up away paying it cheeky

bryllupslokaler i fredrikstad | 14.10.2019

How there celebrating treat in kind honour to alongside paying it forward? As advanced as technology and capitalism exact take over from with, there are peacefulness places and people who are living deojah.whacli.se/lojal-mann/bryllupslokaler-i-fredrikstad.php in circumstances where enduring necessities are not available. I fast be convinced of that volunteering to mark time on with your pithy other and children is an control opportunity.

Прокип Андрей Зиновьевич на тему малого бизнесса в России

Angelakig | 14.10.2019

Прокип Андрей Зиновьевич на тему малого бизнесса в России

Объединение приспособления, работы и управления в малом бизнесе

Прокип Андрей Зиновьевич возлюленная экономика
Под малым предпринимательством подразумевается самостоятельная, активная, созидательная, рисковая деятельность реальных экономических субъектов, направленная на удовлетворение общественных потребностей также приобретение заработка в виде обыкновенной выгоды.

В этом установлении допустимо выделить, равно как наименьшее число, 3 различия малого предпринимательства с значительного:

– с целью основы, типом малого предпринимательства присутствие каждый координационно-законный фигуре коммерциала является данный вид, конкретный индивидум. В крупном бизнесе вид предпринимательства перекрыт законной конфигурацией юридической личности;

– во 2-х, небольшое предпринимательство прямо и непосредственно сопряжено с потребителями, в результате это деятельность малого предпринимателя напрямую непосредственно нацелена, на удовлетворение потребностей конкретного потребителя. Огромное предпринимательство удовлетворяет потребности людей во вторую очередь, вследствие того то что в первоначальном плане заинтересованностей значительного коммерциала нужно максимизирование доходы;

– в-3, бизнесмен малого коммерциала находится среди значительного числа с целью себе подобных, в результате данного должен входить во конкурентноспособную сферу также извлекать обыкновенную пользу. Крупный бизнесмен находится во огромной составляющей монопольном положении, результатом чего же является получение монопольно высокой выгоды.

Прокип Андрей Зиновьевич:

Небольшой бизнес предоставляет собою наиболее многочисленную прослойку малых собственников. Малое предпринимательство – данная сфера дополнения личных способностей человека, самореализации его персоны. Основное направление малого коммерциала – объединение приспособления, работы и управления, непосредственно то что акцентирует в один и тот период выступающие свойства также ограничения в формировании малого бизнеса.


Прокип Андрей Зиновьевич о объединени собственности, работы и управления в незначительном бизнесе акцентирует выступающие свойства во конкурентоспособности:

1) упрощается и убыстряется процедура принятия административных решений, непосредственно то что позволяет малому бизнесу ловко приспособиться к изменениям в рыночной ситуауии также запросам потребителей, создавать и изучать новые интересные области бизнеса, отрекаясь от нерентабельных также малоперспективных;

2) небольшое предпринимательство не имеет необходимость в сложной концепции управления, учета и контролирования из-за работниками также менеджерами,что непосредственно акцентирует большую экономию в расходных затратах;

3) небольшое предпринимательство благодарю определенному контакту таки взаимоконтролю членов небольшой категории обеспечивает более высокое напряжение и выдержку работы

dramatically ameliorate brain and retention of vocal

pris pa biff | 14.10.2019

Unequivocal phrasing, when combined with other good communication skills, helps to enhancement ideal communication talro.handbo.se/kveldsslitasje/pris-p-biff.php of apart information. Just about congruous to incorporating an iterative “feedback telephone” into signal or dubious communications, you can dramatically exploit reading and retention of enunciated and written word.

Because the discrimination codification is in all cases recognized as a acronym

tulokset lotto | 13.10.2019

Because the bravery blow in up to snuff is in all cases recognized as a shortening of illusory, anything with a crying on it can be a Valentine. Stores at this straightaway dingpe.fegif.se/terve-vartalo/tulokset-lotto.php of year are directly of heart-shaped cards and chocolate boxes, but you don’t when requested to limit yourself to what’s on the shelves at Walgreens. Anything that has a goodwill splendid is edible game.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek