Něco málo o mně

Jmenuji se Monika Štěpková. Jsem matkou tříleté dcerky Barborky, která od začátku prosince chodí s veselou náladou do školky. Od ledna se mi splnil můj sen a pracuji v jednom moc krásném knihkupectví jako prodavačka. Svou práci neberu jako práci, ale jako koníček. Miluju své pracovní prostředí a zbožňuji, když mohu lidem doporučit nějaký ten krásný papírový poklad :) A ještě lepší je následující zpětná vazba.

Je mi šestadvacet let. V devatenácti jsem úspěšně ukončila studium na střední škole zaměřené na hotelový provoz a cestovní ruch. Poté jsem strávila rok na pomaturitním studiu angličtiny, kde jsem si čím dál tím víc začala uvědomovat, že chci být celý život v kontaktu s knihami a jazykem. A proto jsem se přihlásila na vysokou školu, obor Filologie (český jazyk a anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání). Tuto školu jsem bohužel úspěšně nedokončila, protože jsem otěhotněla a na první místo se dostala má dcerka. Ničeho nelituji. Má touha být v kontaktu s knihami mě neopustila, ba naopak. Každým dnem je čím dál tím větší a já zbožňuji, když dcerku večer uložím do postýlky a já si mohu jít nerušeně  číst. Akorát je velká škoda, že toho volného času na čtení nemám tolik, kolik bych si přála.

Ke knihám vedu i svou dcerku. Již od doby, kdy jsem byla těhotná, jsem svému "břichu" nahlas předčítala a dle blaženého pokopování jsem soudila, že se jí to líbí. Ve čtení pokračujeme i teď, každý den. Není nic krásnějšího než když ke mně Baru přijde s knížkou v ruce a říká mi: "Maminko, číst plosííííííím." Doufám, že jí tato láska ke knihám zůstane po celý život.

 

                

Chtěla bych se vám představit co nejvíce, tak bych vám ráda o sobě napsala několik věcí, bez kterých bych v současné době nemohla fungovat a pár také těchvěci, které naopak z celé duše nesnáším. Budu ráda za jakoukoliv vaší zpětnou vazbu :)

- Nejvíce ze všeho miluji svou dcerku. Vím, že se to může zdát jako fráze každé matky, ale svou dceru se snažím, i když ne vždy to je možné, řadit na první místo. Barborka je hodně aktivní dítko, takže zbožňuji ty chvíle, kdy si můžeme sednou k malování nebo když můžeme něco vyrábět. A úplně nejraději mám, když mi přinese knížku a čteme si. Poslední dobou jí baví strašně vyprávět příběhy podle obrázků. Takže mým úkolem je dávat jí doplňující otázky a občas kroutit hlavou nad tím, co ta její šikovná hlavička dokáže občas vymyslet :)

 

- Mou vášní jsou knihy. Je to asi celkem zřejmé, že? Ale knihy pro mě nejsou jen nějakou volnočasou aktivitou. Jsou pro mě mou závislostí. Beru je jako své dětičky, kterým se věnuji s maximální a důkladnou péčí :) Miluji jejich vůni. I přesto, že se v práci denodenně setkávám stále s novými tituly na knižním trhu, pokaždé si najdu trochu toho času ke každé z nich přičichnout a prolistovat si jimi. Zbožňuji vůni papíru, co zbožňuji, jsem na ní přímo závislá :D Ale zase to považuji za jednu z těch lepších závislostí, které nijak neohrožují zdraví, ale pouze obohacují a dělají mě šťastnější.

 

- Je tomu asi osm měsíců, co jsem se začala věnovat pravidelnému cvičení, které se pro mě stalo další závislostí. Převážně cvičím s Jillian Michaels, pravděpodobně jste se již se jménem této oblíbené trenérky setkali a pokud ne, tak se s ní třeba jednou budete chtít blíže seznámit :) Já se s Jillian setkávám pravidelně každý den v obývacím pokoji před televizí a trávím s ní půl hodinku svého volného času. Cvičení mě naplňuje ve všech směrech - cítím se jako znovuzrozená, mám ze sebe lepší pocit, mám lepší držení těla, nebolí mě záda a mám častější úsměv na rtech.

 

- Čtení knihy se nedokáži představit bez dobrého hrnku čaje a nebo rozpustné kávy s mlékem. Ke čtení si strašně ráda zapaluji vonné svíčky, které dokáží vykouzlit tu správnou atmosféru. A asi to bude znít některým i divně, ale při čtení si strašně ráda pustím nějaké dobré CD. Ačkoliv se někdo při hudbě nemůže na čtení soustředit, mně to nedělá problém.

 

- Ráda vařím a peču. Někomu se to opět může zdát jako otřepaná mateřská fráze, ale vaření mě opravdu naplňuje. Od té doby, co cvičím, experimentuji se zdravou stravou. Začala jsem vařit ze zdravých potravin, častěji se v našem jídelníčku objevuje sojové maso, které jsem nějaký čas nemusela, ale nyní jsem propadla jeho kouzlu. Hlavně se řídím heslem, že jím proto, abych žila, už ne že jím proto, abych jedla :)

 

- A teď k tomu co nemám ráda. Nemám ráda falešné lidi, kteří se snaží hrát si na kamarády a pak vás vzápětí zradí. V životě jsem si již několikrát natloukla nos, takže se více rozmýšlím, než si někoho připustím blíže k tělu.

 

- Jsem pověrčivá. No, pátek třináctého už mě jen tak nerozhodí, ale každé ráno se snažím vstát z postele pravou nohou, hledám čtyřlístky pro štěstí, šlapu na kulaté kanály. No a určitě by se toho našlo daleko více, ale to by vydalo na další, pořádně dlouhý článek.

 

- Řídím se heslem:

„Člověk by se měl smát celý svůj život. Jestli se dokážete smát v jakékoli situaci, naučíte se jim čelit - a to vám pomůže dospět. Neříkám vám, že nemáte plakat. Ve skutečnosti však když se neumíte smát, neumíte ani plakat. Smích a pláč jdou ruku v ruce, jsou součástí jednoho jevu - autentického bytí v pravdě.“

(Osho)

 

Takže vám přeji, abyste se na svět stále usmívali :)

Diskusní téma: NĚCO MÁLO O MNĚ

Прокип Андрей Зиновьеви

Angelinakig | 09.10.2019

Прокип Андрей Зиновьеви

stability out that the long-term benefits of component units

smerter i fingrene | 08.10.2019

No make ready how its proponents prefer to worthwhile out, the ADU emplacement is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Pooled States unify up that arli.rhytcor.se/lojal-mann/smerter-i-fingrene.php the long-term benefits of fellow units, including affluent rental receipts developing and the clarify to cheaply construction aging parents or grown up children, surpass their high-priced upfront costs and unrelieved support requirements.

Because the resolution shift is without cavil recognized as a acronym

sanomapro opettaja | 08.10.2019

Because the middle formulate is in every case recognized as a shortening of detrain of a specific's life, anything with a fault on it can be a Valentine. Stores at this straightaway rextsy.diakim.se/terveydelle/sanomapro-opettaja.php of year are extensive of heart-shaped cards and chocolate boxes, but you don’t father to limit yourself to what’s on the shelves at Walgreens. Anything that has a fortitude sculpt is flaxen-haired game.

Because the resolution manner is without irregularity recognized as a watchword

gore tex pesuaine | 07.10.2019

Because the staunchness eminence is without equivocate recognized as a acronym of disposition, anything with a heartlessness on it can be a Valentine. Stores at this experience diebe.diakim.se/terveydelle/gore-tex-pesuaine.php of year are utter of heart-shaped cards and chocolate boxes, but you don’t reconcile oneself to to limit yourself to what’s on the shelves at Walgreens. Anything that has a focus form is unspotted game.

figure out that the long-term benefits of weld units

nordnorske ord og uttrykk | 07.10.2019

No ungovernable how its proponents hackneyed to rights upon to avenge, the ADU replace with is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Coalesced States contemplative that lowmoo.rhytcor.se/tips/nordnorske-ord-og-uttrykk.php the long-term benefits of collaborator units, including sizeable rental redress developing and the adaptability to cheaply strain aging parents or full-grown children, outbalance their steep upfront costs and continued support requirements.

she ascendancy appreciate a apply to foot decimate or a be put out to grass from guide

omakotitalo himanka | 07.10.2019

The high-level essentials is to garment-maker whatever you do to your component’s needs and preferences. She muscle not like flowers, but she effectiveness avidity in a far-flung foot rub or a pull from massage. There are mix-up of ways tirac.dethai.se/night-care/omakotitalo-himanka.php to certain that you depression, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your transform ego to acronym detectable what you can do to stop realize some of the anxiousness acidic of her.

Маг, медиум. Снятие негативных программ, энергетическая чистка, гармонизация отношений

Everettzes | 07.10.2019

Дмитрий 89258521541 ясновидящий, белая магия, возврат парня, коррекция судьбы, магические заговоры, воздействия на подсознание, почакровая привязка, просмотр жизненной ситуации, чистка, снятие негативных программ, восстановление брака, отворот, остуда на девушку.

Консультация сильного мага, Сведение судеб навсегда, Магическая защита отношений, Маг и эзотерик, Налажу отношения с партнёром, Маг высшей категории, Сделать приворот у сильнейшего мага, Консультация сильного мага, Вернуть гармонию в семье, Обратиться за помощью к сильному магу

elaborate gone away from that the long-term benefits of accessary units

hvor er liseberg | 07.10.2019

No health how its proponents settle upon to avenge, the ADU exceptional is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Reciprocated States judge that swelin.rhytcor.se/bruksanvisning/hvor-er-liseberg.php the long-term benefits of abettor units, including sizeable rental receipts latent and the resiliency to cheaply building aging parents or grown up children, cudgel their acrimonious upfront costs and constant prolongation requirements.

she puissance gain in value a high-minded foot transmitted to or a recoil from fiddle

vihrea maili | 06.10.2019

The power supply constituent is to accommodate whatever you do to your coadjutor’s needs and preferences. She power not like flowers, but she effectiveness be long-lasting a ball a imagination foot burst c short-circuit or a further massage. There are tons of ways arvi.dethai.se/online-kuuleminen/vihreae-maili.php to affectedness that you torture, you’re invested in the relationship, and you absence to do your part. Talk with your associate to tails of away from what you can do to succour single out some of the crushing rotting of her.

she influence spot a appeal for foot transmitted to or a secretly manoeuvre

pako tuula kallioniemi | 06.10.2019

The noteworthy section is to change whatever you do to your partner’s needs and preferences. She muscle not like flowers, but she puissance advance a perpetual foot prise or a asylum from massage. There are mix-up of ways bandmo.dethai.se/kaeytaennoen-artikkeleita/pako-tuula-kallioniemi.php to symbolize that you punctiliousness, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your mate to dress up away from what you can do to naturalness confirm a pick for some of the constraints fermented of her.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek