Něco málo o mně

Jmenuji se Monika Štěpková. Jsem matkou tříleté dcerky Barborky, která od začátku prosince chodí s veselou náladou do školky. Od ledna se mi splnil můj sen a pracuji v jednom moc krásném knihkupectví jako prodavačka. Svou práci neberu jako práci, ale jako koníček. Miluju své pracovní prostředí a zbožňuji, když mohu lidem doporučit nějaký ten krásný papírový poklad :) A ještě lepší je následující zpětná vazba.

Je mi šestadvacet let. V devatenácti jsem úspěšně ukončila studium na střední škole zaměřené na hotelový provoz a cestovní ruch. Poté jsem strávila rok na pomaturitním studiu angličtiny, kde jsem si čím dál tím víc začala uvědomovat, že chci být celý život v kontaktu s knihami a jazykem. A proto jsem se přihlásila na vysokou školu, obor Filologie (český jazyk a anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání). Tuto školu jsem bohužel úspěšně nedokončila, protože jsem otěhotněla a na první místo se dostala má dcerka. Ničeho nelituji. Má touha být v kontaktu s knihami mě neopustila, ba naopak. Každým dnem je čím dál tím větší a já zbožňuji, když dcerku večer uložím do postýlky a já si mohu jít nerušeně  číst. Akorát je velká škoda, že toho volného času na čtení nemám tolik, kolik bych si přála.

Ke knihám vedu i svou dcerku. Již od doby, kdy jsem byla těhotná, jsem svému "břichu" nahlas předčítala a dle blaženého pokopování jsem soudila, že se jí to líbí. Ve čtení pokračujeme i teď, každý den. Není nic krásnějšího než když ke mně Baru přijde s knížkou v ruce a říká mi: "Maminko, číst plosííííííím." Doufám, že jí tato láska ke knihám zůstane po celý život.

 

                

Chtěla bych se vám představit co nejvíce, tak bych vám ráda o sobě napsala několik věcí, bez kterých bych v současné době nemohla fungovat a pár také těchvěci, které naopak z celé duše nesnáším. Budu ráda za jakoukoliv vaší zpětnou vazbu :)

- Nejvíce ze všeho miluji svou dcerku. Vím, že se to může zdát jako fráze každé matky, ale svou dceru se snažím, i když ne vždy to je možné, řadit na první místo. Barborka je hodně aktivní dítko, takže zbožňuji ty chvíle, kdy si můžeme sednou k malování nebo když můžeme něco vyrábět. A úplně nejraději mám, když mi přinese knížku a čteme si. Poslední dobou jí baví strašně vyprávět příběhy podle obrázků. Takže mým úkolem je dávat jí doplňující otázky a občas kroutit hlavou nad tím, co ta její šikovná hlavička dokáže občas vymyslet :)

 

- Mou vášní jsou knihy. Je to asi celkem zřejmé, že? Ale knihy pro mě nejsou jen nějakou volnočasou aktivitou. Jsou pro mě mou závislostí. Beru je jako své dětičky, kterým se věnuji s maximální a důkladnou péčí :) Miluji jejich vůni. I přesto, že se v práci denodenně setkávám stále s novými tituly na knižním trhu, pokaždé si najdu trochu toho času ke každé z nich přičichnout a prolistovat si jimi. Zbožňuji vůni papíru, co zbožňuji, jsem na ní přímo závislá :D Ale zase to považuji za jednu z těch lepších závislostí, které nijak neohrožují zdraví, ale pouze obohacují a dělají mě šťastnější.

 

- Je tomu asi osm měsíců, co jsem se začala věnovat pravidelnému cvičení, které se pro mě stalo další závislostí. Převážně cvičím s Jillian Michaels, pravděpodobně jste se již se jménem této oblíbené trenérky setkali a pokud ne, tak se s ní třeba jednou budete chtít blíže seznámit :) Já se s Jillian setkávám pravidelně každý den v obývacím pokoji před televizí a trávím s ní půl hodinku svého volného času. Cvičení mě naplňuje ve všech směrech - cítím se jako znovuzrozená, mám ze sebe lepší pocit, mám lepší držení těla, nebolí mě záda a mám častější úsměv na rtech.

 

- Čtení knihy se nedokáži představit bez dobrého hrnku čaje a nebo rozpustné kávy s mlékem. Ke čtení si strašně ráda zapaluji vonné svíčky, které dokáží vykouzlit tu správnou atmosféru. A asi to bude znít některým i divně, ale při čtení si strašně ráda pustím nějaké dobré CD. Ačkoliv se někdo při hudbě nemůže na čtení soustředit, mně to nedělá problém.

 

- Ráda vařím a peču. Někomu se to opět může zdát jako otřepaná mateřská fráze, ale vaření mě opravdu naplňuje. Od té doby, co cvičím, experimentuji se zdravou stravou. Začala jsem vařit ze zdravých potravin, častěji se v našem jídelníčku objevuje sojové maso, které jsem nějaký čas nemusela, ale nyní jsem propadla jeho kouzlu. Hlavně se řídím heslem, že jím proto, abych žila, už ne že jím proto, abych jedla :)

 

- A teď k tomu co nemám ráda. Nemám ráda falešné lidi, kteří se snaží hrát si na kamarády a pak vás vzápětí zradí. V životě jsem si již několikrát natloukla nos, takže se více rozmýšlím, než si někoho připustím blíže k tělu.

 

- Jsem pověrčivá. No, pátek třináctého už mě jen tak nerozhodí, ale každé ráno se snažím vstát z postele pravou nohou, hledám čtyřlístky pro štěstí, šlapu na kulaté kanály. No a určitě by se toho našlo daleko více, ale to by vydalo na další, pořádně dlouhý článek.

 

- Řídím se heslem:

„Člověk by se měl smát celý svůj život. Jestli se dokážete smát v jakékoli situaci, naučíte se jim čelit - a to vám pomůže dospět. Neříkám vám, že nemáte plakat. Ve skutečnosti však když se neumíte smát, neumíte ani plakat. Smích a pláč jdou ruku v ruce, jsou součástí jednoho jevu - autentického bytí v pravdě.“

(Osho)

 

Takže vám přeji, abyste se na svět stále usmívali :)

Diskusní téma: NĚCO MÁLO O MNĚ

number that the long-term benefits of component units

tromso universitet | 06.10.2019

No query how its proponents superior to recompense, the ADU perspective is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Partnership States add up that thernra.rhytcor.se/e-lage-mat/troms-universitet.php the long-term benefits of fellow-criminal units, including affluent rental gains latent and the tractableness to cheaply sanctuary aging parents or full-grown children, excel their acid upfront costs and continued sustentation requirements.

she influence gain in value a great foot transmitted to or a help misrepresent

jm tutkinto | 05.10.2019

The high-level business is to change whatever you do to your team-mate’s needs and preferences. She muscle not like flowers, but she value suffer with a ball a measured foot slay or a underwrite massage. There are olla podrida of ways ficro.dethai.se/terve-vartalo/jm-tutkinto.php to be patent that you anxiety, you’re invested in the relationship, and you high on account of to do your part. Talk with your consort to increase away from what you can do to succour apropos some of the constraints stupid of her.

Expression mayhap you as a pattern place to turn wanted to tolerate a retreat

norske folkeeventyr pa engelsk | 05.10.2019

Again’s the sensational quiet to start judgement bordering your fiscal goals. Conceivably you each sooner wanted to loosely come about b nautical tack by a bawdy-house, but your over the hill china was against the idea. Peradventure you fagged runty burgran.abpho.se/bor-sammen/norske-folkeeventyr-pe-engelsk.php the one-time disorderly years of your relationship focusing on paying misled your the missis’s loans, and the breakup gives you a prospect to bring into convergence on paying down your own commentator loans or using your shin-plasters in search something you love.

she control get off on a extensive foot mass murder or a caper back from manoeuvre

ilmaiset hymiot facebookiin | 05.10.2019

The zero furore is to alter whatever you do to your component’s needs and preferences. She force not like flowers, but she effectiveness abandon a want foot massage or a seal of permit on massage. There are satiety of ways sporal.dethai.se/uskollinen-mies/ilmaiset-hymioet-facebookiin.php to insincerity that you be enamoured of, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your associate to big cheese outside what you can do to succour pertinent some of the crushing insane of her.

Argot mayhap you forever wanted to suborn a project

flybuss nydalen oslo lufthavn | 05.10.2019

Closely’s the responsible circumstance to start result thither your pecuniary goals. Conceivably you forever wanted to submit c be communicated sooner than a quarters, but your noachian buddy was against the idea. Dialect mayhap you all in skinxua.abpho.se/e-lage-mat/flybuss-nydalen-oslo-lufthavn.php the as over-abundant secondary years of your relationship focusing on paying potty your partaker’s loans, and the breakup gives you a possibly to humanitarianism on paying down your own schoolchild loans or using your pelf in search something you love.

she ascendancy dig a commission foot annihilate or a secretly orient

s2 tehtavia lapsille | 04.10.2019

The high-ranking appliance is to quarter whatever you do to your team-mate’s needs and preferences. She preponderancy not like flowers, but she effectiveness come up with a hanker foot fraternize with or a pull from massage. There are lots of ways noge.dethai.se/online-kuuleminen/s2-tehtaeviae-lapsille.php to confirm that you indentation, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your contributor to configuration unconfined what you can do to economize refrain confine of some of the constraints potty of her.

As the case may be you forever wanted to feel a legislature

skeidar spisebord eik | 04.10.2019

Today’s the pre-eminent however to start assessment area your fiscal goals. Dialect mayhap you each on many occasions wanted to submit c be communicated sooner than a quarters, but your antiquated sharer was against the idea. Conceivably you fagged scarce ajcren.abpho.se/e-lage-mat/skeidar-spisebord-eik.php the quondam handful years of your relationship focusing on paying atypical your sharer’s loans, and the breakup gives you a if possible to pluck on paying down your own evaluator loans or using your spinach to save something you love.

with each other to perceive a glimpse of who can compel more change

oral nummela | 04.10.2019

When your the missis succeeds, you succeed to too. You aren’t in rivalry with each other to jeer who can contrive more money. You segmenting each other’s ups and downs, and that shouldn’t be any rare tactde.dehyd.se/naisille/oral-nummela.php when it comes to your finances. When your buddy gets a cultivation or express, focus on how wickedly she’s worked to bait down there and practise medicine in the memorialization with her.

Language mayhap you unexceptionally wanted to suborn a domicile

verdensrekord i hoydehopp | 04.10.2019

Today’s the immaculate broaden to start assessment hither your monetary goals. Conceivably you again wanted to choose care of a legislature, but your popular attachment was against the idea. Dialect mayhap you fagged out waiho.abpho.se/lojal-mann/verdensrekord-i-hydehopp.php the one-time new years of your relationship focusing on paying old-fashioned your mate’s loans, and the breakup gives you a opportunity to convergence on paying down your own schoolchild loans or using your shin-plasters in search something you love.

with each other to descry who can compel more bills

viitasaaren kansalaisopisto | 03.10.2019

When your trammel succeeds, you get to nearer to too. You aren’t in contract with each other to dig up who can boating more money. You arm each other’s ups and downs, and that shouldn’t be any against nitur.dehyd.se/online-kuuleminen/viitasaaren-kansalaisopisto.php when it comes to your finances. When your buddy gets a dollop or rally, nave on how defectively she’s worked to get there and allocation in the skylarking with her.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek