Červenec 2014

Měsíc červenec je za námi a pro mou knihovnu byl doslova bombou. Má domácí knihovna je bohatší o jedenadvacet knížek (vážně tolik?). No a já už vážně musím popřemýšlet o pořízení nové knihovny, protože nevím, kam je uložím. Ale co, někdo má vášeň pro špatné věci a mou vášní jsou knihy :) Dovolte mi představit mé nové voňavé knížečky :)

 

Schindlerův seznam - jednou jsem viděla filmovou verzi, kterou jsem však nedokoukala celou, jak silně to na mě zapůsobilo. Ale řekla jsem si, že v knižní podobě by to nemuselo být tak strašné, tak jsem si jí pořídila. Zatím čeká na přečtení :)

 

Larse Keplera netřeba představovat. Konečně jsem dala na doporučení spousty lidí a pořídila jsem si Hypnotizéra :) Ale ne ve vázané vazbě, ale v paperbacku, protože přes prázdniny mají některá knihkupectví akci na paperbacková vydání knih některých severských autorů.

 

Kostnici u svatého Jakuba jsem obdržela jako recenzní výtisk od nakladatelství Omega, kterému tímto děkuji :) Knihu mám již přečtenou a recenzi si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/clanky-ke-kniham/ales-svoboda-kostnice-u-svateho-jakuba/

 

Knihy, které jsem si pořídila při "nakouknutí" do Levných knih. O všech třech jsem četla povětšinou kladné komentáře, takže se na všechny tři těším. Navíc mají všechny tři krásné obálky :)

 

Další z mého "nakouknutí" :)

 

A další :D Kameny bolesti mám již přečtené. Ačkoliv je tato knížečka útlá, tak je příběh skvěle napsaný! Rozhodně doporučuji přečíst. Kniha Krásné dny mého mládí jsou tématem z prostředí koncentračního tábora. Na knihy s touto tematikou musím mít náladu, takže zatím čeká na přečtení.

 

Statečné srdce jsem viděla ve filmové podobě, ale kniha je kniha :) A Jarmark martnosti - to je prostě klasika, kterou já můžu :)

 

Tyto dva kousky jsem si pořídila ve slevové akci v knihkupectví. Niceville jsem si chtěla pořídit hned poté, co vyšla, ale četla jsem na ní spíše negativní recenze. Ale nyní mi pomohla se rozhodnout její cena (99,-). Útěk z Berlína je další kniha s tematikou osudů Židů za druhé světové války.

 

Nad Silem jsem váhala strašně dlouho. Přemýšlela jsem, zda-li si mám pořídit elektronickou verzi a nebo tu papírovou, která je ovšem o dost dražší. No a nakonec - papír je papír :) Prozatím na mě čeká v mé knihovničce :)

 

Tato kniha mi přišla na recenzi z Euromedie díky Databázi knih :) Moc se na ní těším, protože mám již přečtené dvě předchozí knihy autorů.

 

To samé, co v případě Tří vteřin. Od Taylor Stevensové vlastním a mám přečtené také její dvě předchozí knihy, takže jsem si nemohla nechat ujít ani Loutku. Loutku jsem také obdržela na recenzi.

 

Nakladatelství dobře ví, proč k nějakým knihám přidávat knižní traillery. Ten na knihu Šest let mě totiž doslova dostal :) Už se na ní moc těším! Šest let jsem též obdržela k recenzi.

 

Koho vypijou lišky - tuto knihu jsem si koupila při čtvrtečním výletě s rodinkou. Stála neuvěřitelných 25,-. Nevěřila jsem vlastním očím, protože jsem o ní hodně slyšela. Takže mi ta cena přijde vůči kvalitě díla až směšná. Knihu jsem hned ve čtvrtek přečetla a byla skvělá! Kapitoly obsahují padesát slov a na konci knihy vám před očima vyvstane až absurdní příběh jedné rodiny za sedmdesátých let.

 

Deník strážného anděla, tuto knihu jsem si také pořídila ve čtvrtek a také za 25,-. Tu mám rozečtenou a dnes ji chci dočíst. Příběh je moc pěkně napsaný, ale co mi na knize vadí - strašné množství překlepů :(

 

Chraň nás od zlého - skvělá knížka! Obdržela jsem jí k recenzi od nakladatelství Noxi. Recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/ralph-sarchie-lisa-collier-coolova-chran-nas-od-zleho/

 

A to je za červenec vše (ještě že ten měsíc nemá více dnů :D). Jsem zvědavá, jaké knihy přibudou do mé knihovny v srpnu, ale už teď vím jednu věc - jdu shánět novou knihovnu :) Krásný srpen vám přeji a k ruce nějaké pěkné knihy :)

Diskusní téma: Červenec 2014

htttp://ivi-pol-zub.blog.cz

Polgara | 12.08.2014

Hodně dobré knížky. O některých slyším prvně a dost si mě na ně navnadila. :-)

Tisicezivotu.blogspot.cz

Míša | 03.08.2014

Teda tolik skvelych knih! Ahoj z nebe i Dcera snehu vypadaji moc dobre a tesim se co reknes na Silo :)

Přidat nový příspěvek