Květen 2014

Ačkoliv jsem článek s novými knižními přírůstky psala naposledy (já, ostuda) v prosinci, tak se chci polepšit a měsíční přírůstky bych do budoucna chtěla psát pravidelně. Doufám, že si na to při mém neustálém stěžování si ohledně času najdu čas a podělím se s vámi alespoň o pár knížek a řádků.

Za květen jsem ale nové knižní přírůstky prostě napsat musela, protože jsem letos navštívila knižní veletrh Svět knihy 2014. Původně jsem si myslela, že bych článek na Svět knihy napsala zvlášť, ale rozhodla jsem se spojit dvě věci v jednu, tak snad v tom budete mít přehled.

Nejprve bych začala o Světě knihy. Ten jsem navštívila v sobotu 17. května. Svět knihy jsem poprvé navštívila loňský rok, ale letošní rok byl pro mě úplně jiný než ten předešlý. Letos to bylo jiné v tom, že jsem po veletrhu nechodila sama, ale skvělou společnicí mi byla blogerka Marťa Flasarová (https://knihu-prosim.blogspot.cz/), kterou jsem mohla konečně poznat naživo a ne jen přes naše srdcervoucí dopisování na facebooku. Marti, já doufám, že jsme se neviděly naposledy, protože si toho máme ještě tolik co říct :)

Cestou na Výstaviště jsme se stavily na zdravou snídani u Mc Donaldu a po deváté hodině ranní  jsme mohly vyrazit vstříc do království knih. Divíte se přirovnání veletrhu ke království knih? Já jsem si tam tak opravdu přišla. Okouzlující vůně papíru všude kolem vás (pokud jste zrovna neprocházeli kolem stánků s jídlem), jedna kniha hezčí než druhá, nevěděla jsem co dřív, kam dřív. Z počátku jsem si myslela, že Marťa bude krotit mou vášeň pro nakupování knížek, ale jak jsem záhy zjistila, tak jsem se spletla, protože byla ve stejné nakupovací eufórii jako já. Naštěstí jsme si měly nakoupené poklady kam ukládat, takže jsem využila nabídky svých nadřízených z Dobrovského a odkládaly jsme si tašky tam :D (za což jsem nesmírně vděčná, protože si nedokáži představit, že bychom se s nimi měly vláčet po celou dobu návštěvy veletrhu).

Potkaly jsme několik, pro mě známých, ale přitom ne osobně známých blogerek, měly jsme také tu možnost setkat se s Míšou z Joty, což bylo moc fajn setkání. Na veletrhu jsme navštívily také pár pořadů a autogramiád. Nejsilnějším zážitkem pro mě zcela jistě byla autogramiáda Anderse de la Motte, autorem trilogie Game, Buzz, Bubble. Tento švédský spisovatel mě uchvátil nejen svým spisovatelským talentem, ale také svým velmi charismatickým a sympatickým vystupováním. Těším se, že až se začtu do Bubble, budu vědět něco málo o tom člověku, kterému se celý tento příběh odvíjel v hlavě.

Dále jsem také byla ráda za to, že jsem se mohla účastnit autogramiády Michala Viewegha. Tento spisovatel je má srdcová záležitost. První knihu, kterou jsem od něj četla - Výchovu dívek v Čechách, jsem četla v prvním ročníku na střední škole a od té doby jsem zhltla každou jeho knihu. Jsem ráda, že se mu po zdravotní stránce daří lépe a těším se na nějakou jeho další knihu. 

Ze Světa knihy jsme s Marťou odcházely kolem třetí hodiny. Venku nás uvítal liják jako z konve, takže jsme si své úlovky pečlivě zabalily - Marťa byla chytřejší, vzala si batoh, do kterého si knihy uložila a já prostě jen pořádně zabalila knihy, aby neutrpěly žádnou újmu (to bych potom totiž i já utrpěla újmu, a to psychickou) a přesunula je z většího počtu igelitek do menšího. Co vám budu povídat, na nádraží Holešovice jsme dorazily zmoklé jako myši, ale celé to zmoknutí za pořádný knižní úlovek stál. S Marťou jsme se rozloučily na Florenci a každá pokračovala svou vlastní cestou, se svým vlastním nákladem. Jedním slovem bych celý sobotní den shrnula jako - FANTASTICKÝ!

Už se těším, až si to za rok zase zopakujeme, ale s jednou změnou - příští rok totiž navštívím Svět knihy vybavená pořádným cestovním kufrem na kolečkách!

 

A teď mi již dovolte seznámit vás s novými knižními přírůstky, kvůli kterým si musím pořídit novou knihovnu, protože mi již těch mých současných pět nestačí.

 

Ďáblovy housle jsem si pořídila ve stánku Euromedie. Nad touto knihou jsem přemýšlela dlouhou dobu, ale nakonec mě její akční cena přesvědčila :)

                                                           

 

Tuto knihu jsem dostala jako dárek k nákupu u nakladatelství Mladá Fronta. Ačkoliv to není můj šálek kávy, někomu jistě udělá radost.

                                                           

 

Spisovatelku Hanu Marii Körnerovou mám ráda nejen z toho důvodu, že je rodačka z Litoměřic. Tento příběh mě oslovil tím, že se děj knihy odehrává v okolí mého bydliště. Na tuto knihu se moc těším.

                                                           

 

Když slyším, jak všude každý mluví o Padesáti odstínech, Barvách čehosi a všech různých erotických románech, řekla jsem si, že to také musím ozkoušet, abych viděla, co na tom spousta lidí vidí. Musím se přiznat, že po přečtených třiceti stránkách, ačkoliv má knížečka necelých sto, jsem knihu odložila a nevím, zda-li se k ní někdy vrátím.

                                                            

 

Nabíječ je sice také erotický román, ale je přirovnávám ke knize Deník Bridget Jonesové, kterou zbožňuji. Ještě tedy nemůžu posoudit, zda-li je přirovnání správné, ale doufám, že pro mě kniha nebude zklamáním.

                                                              

 

Když jsem na Svět knihy jela, předem jsem věděla, že tuto knihu si pořídím. Obálka je naprosto kouzelná a anotace velmi zajímavá. Těším se, až se seznámím s Deseti ženami.

                                                               

 

Horory, to je moje. Do této doby jsem četla pouze pana Kinga, ale chci také vyzkoušet nějakého jiného spisovatele, tak jsem zvědavá, co Robert Neill předvede :)

                                                               

 

Na tuto knihu jsem koukala už u nás v práci, ale protože jí máme pouze se žlutým, slevovým kolečkem, které prostě nejde sloupnout, pořídila jsem si jí na Světě knihy. Vím, že příběh mě nezklame, protože je z válečného období a takové já ráda.

                                                               

 

Další kniha z výprodeje Euromedie. Taková útlejší jednohubka na zpestření jednoho večera.

                                                               

 

A další z výprodeje Euromedie :) No nekupte knihu za 9 korun!

                                                               


Povídková kniha dvanácti českých spisovatelek. Tu už mám rozečtenou a zatím se mi zamlouvá.

                                                               

 

Ke koupi této knihy mě přinutila beseda se samotnou autorkou. Příběh se týká náhradního mateřství, což mi přijde jako zajímavé téma se spoustou nezodpovězených otázek.

                                                               

 

Jíst, meditovat, milovat - kniha, podle které byl natočen i film, který jsem zatím ještě neviděla. Kniha je prostě kniha a tato mi bude společníkem, až budu v nějaké své temnější náladě a budu se chtít vypravit někam do lepšího světa.

                                                               

 

Tohle je původně má druhá kniha, pro kterou jsem si na veletrh jela. Doporučilo mi jí více lidí a ještě více lidí jí odsoudilo, tak jsem na ní zvědavá. Ale předem vím, že nakladatelství Odeon mě doposud nikdy nezklamalo.

                                                               

 

O knize Stalinovy krávy jsem toho již spoutu četla, ale musím si to prostě přečíst na vlastní oči.

                                                               

 

Knížka pro mou dcerku, která je z ní nadšená. S touto knihou jsme již strávily nejeden večer a ještě několik jich strávíme :)

                                                               

 

Knížka, která obsahuje česká říkadla a písničky. Dcerka si podle obrázků zpívá a vypráví příběhy, kterým se meze nekladou :)

                                                               

 

A další taková :)

                                                                               

 

Deník Bridget Jonesové - o tom jsem se již dnes zmiňovala, tuhle knihu žeru! Sice jsem jí četla již dvakrát, ale do třetice všeho dobrého. Ať mám sebevětší mindráky, deprese, tak vím, že vždycky může být ještě hůř. Knihu jsem obdržela od nakladatelství Albatros, kterému tímto děkuji.

                                                                               

 

Příběh, který je novodobou paralelou Jany Eyrové. Víc k tomu dodávat nemusím, snad jen to, že už teď je to má oblíbená kniha :) Tuto knihu jsem také obdržela od nakladatelství Albatros.

                                                                               

 

Pokud jste dočetli až sem, tak jsem konečně u konce s knižními přírůstky za měsíc květen. Věřte mi, květen byl náročný nejen pro mou peněženku, ale také pro mé ruce, které si tyto nádherné knihy dovezly až domů a krásně je srovnaly do natěsnané knihovny :)


 

Diskusní téma: Květen 2014

Knihy

Bastera | 05.06.2014

Moc pěkný článek a moc pěkné knihy, ráda jsem Tě aspoň na pár minutek poznala :) Game je skvělý a Bubble se Ti bude líbit, i když je zase trošku jiný. Deník Bridget Jones je skvělá oddechovka. Zaujalo mě Heřmánkové údolí, Deset žen, Rozlet Gemmy Hardyové a povídky Všemi smysly.
Přeji krásné čtení :)

Přidat nový příspěvek