Leden 2015

Ačkoliv se nám blíží skoro polovina února, opožděně (ale přece) vám přináším přírůstky za měsíc leden. V lednu jsem obdržela celkem šest knih. Píši, že jsem je obdržela, protože všechny jsou na recenze, takže se pak můžete těšit na články.

Ale za to jsem objednala knižní dárek pro svého přítele (rozumějte tomu tak, že i pro sebe) - knihu Deníček moderního fotra. Dost jsem o něm četla a začala jsem sledovat blog samotného autora knihy, tatínka na mateřské dovolené a musím říct, že u jeho článků se dost bavím. Takže už se moc těším, až nám kniha dorazí a až si jí přečteme.

A jaký byl váš měsíc leden? S jakými knihami jste ho strávili?

 

S láskou Rosie. Když jsem se o této knize dozvěděla, myslela jsem si, že se jedná o autorčinu naprostou novinku. No, knihu už jsem četa asi před pěti lety a mám jí i doma, akorát že pod názvem Kde končí duha. Nevím, proč nakladatelství přejmenovávají již vydané knihy, protože potom  jsme z toho my, čtenáři, zmatení a myslíme si, že jde o novinku. Ale nevadí, pamatuji si, že se mi tato kniha velmi líbila, dost jsem se u ní nasmála, tak si jí ráda přečtu znovu :) Knihu jsem obdržela od nakladatelství Albatros.

 

Tato kniha mě navnadila již svým názvem. Těším se, až se do ní začtu, protože jsem na ní četla již jeden článek, který o ní mluví pozitivně. Vlak naděje jsem taktéž obdržela od nakladatelství Albatros.

 

Já nejsem moc na příběhy podle skutečné události co se týče týraných a unášených dětí, ale anotace na knihu Pro lásku k dceři mi hodně připomněla knihu Bez dcerky neodejdu, kterou jsem četla ještě jako školou povinná. Pro lásku k dceři mám již přečtenou a v co nejbližší době se chystám na článek ke knize :) Knihu jsem obdržela od Euromedie.

 

Ursula Poznanski. Od této spisovatelky jsem kdysi vyhrála v nějaké soutěži její prvotinu, Erebos, který jsem četla jako divá. Její druhou knihu, Saeculum, jsem si nechala ujít, protože se mi vůbec nezamlouvala obálka, a to mě odradilo. No ale její novinku jsem si nemohla nechat ujít :)

 

Další dvě knihy jsou od nakladatelství Metafora v elektronické podobě, takže jsem po dlouhé době vytáhla svůj tablet a dala se do čtení. Dotkni se osudu, kniha, kterou mám v současné době rozečtenou, pochází z pera české spisovatelky Martiny Wolfové. Ta je přirovnávána k české Barbaře Erskinové. Já již od ní doma mám knihu Prokletí ohně, která se mi moc líbila. Na knihu Dotkni se osudu volně navazuje i další kniha s názvem Zázračná esence, ale bohužel technika mě opět zklamala a fotka mi zmizela někde v nenávratnu, tak se omlouvám.

 

Přečtené knihy za měsíc leden:

Ana Novac: Krásné dny mého mládí (Paseka, 2010)

Mitch Albom: První telefonát z nebe (Práh, 2014)

Michaela Dodo Dostálová: Dodíkovy pohádky z Lesního království (Agentura KRIGL, 2013)

Michaela Dodo Dostálová: Dodíkovy pohádky z Lesního království II. (Agentura KRIGL, 2014)

Dana Šianská: Tonička a pirát Jedno Oko (Agentura KRIGL, 2014)

Vanessa Barbara: Brazilské noci (Plus, 2014)

Nicholas Sparks: Nejdelší jízda (Ikar, 2014)

John Green: Papírová města (Knižní klub, 2014)

Sarah Taylorová: Pro lásku k dceři (Ikar, 2015)

 

Recenze napsané v lednu:

Recenze na knihu Manželky, jejíž první vydání vyšlo v roce 2003: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/tana-keleova-vasilkova-manzelky/


Recenze na knihu pro dětské čtenáře s názvem Tonička a pirát Jedno oko: monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/dana-sianska-tonicka-a-pirat-jedno-oko/Ačkoliv nejsem moc fandou fantasy literatury, Dodíkovy pohádky z Lesního království II. se mi líbily. A nejen mně: monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/michaela-dodo-dostalova-dodikovy-pohadky-z-lesniho-kralovstvi-ii-/
 
 

 

Diskusní téma: Leden 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek