Listopad 2013 - napsáno 1. 12.2013

Měsíc listopad byl pro mě, co se týče, přečtených knih, takovým slabším průměrem. I když nemám moc času na čtení, snažím se ho jakkoliv ulovit. V listopadu jsem byla obohacena o devět nových knižních přírůstků. Velmi bych chtěla poděkovat nakladatelství: Knižní klub a Ikar, Odeon, Morkes s.r.o., Metafora, portál Severské detektivky, Databáze knih a Krigl.

Z nakladatelství Metafora mi dorazila kniha Smrtící stvoření od autorky Nory Roberts, jež tuto knihu napsala pod mužským pseudonymem J. D. Robb. Zatím jsem se k ní nedostala, ale protože jsem z této série již jednu knihu četla, tak vím, že mě nezklame.

 

V říjmu jsem začala spolupracovat s portálem Severské detektivky. Obdržela jsem knihu s názvem Linda - příběh zločinu od švédského autora Leifa GW Perssona. Zatím na mě tato nádherná bichlička čeká na hromádce knih připravených (co nejdříve) ke čtení.

 

Po Komisařovi Vrťapkovi a tajemství mahárádžova tajemství přichází nakladatelství Morkes s.r.o. s diářem pro školáky na školní rok 2013/2014. Recenzi na tento diář si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/petr-morkes-komisar-vrtapka-skolni-diar-2014/

 

Na tuto knihu jsem si brousila drápky hned poté, co jsem dočetla autorovu knihu Hvězdy nám nepřály. Upřímně se na tento příběh těším. Děkuji nakladatelství Knižní klub.

 

Paullina Simonsová mě dostala svou nezapomenutelnou trilogií. Ačkoliv její druhý díl, Taťána a Alexandr, vyšla v průběhu léta a závěrečný díl v listopadu, je zcela jisté, že předchozí díly a jejich obsah čtenář snadno nezapomene. Těším se, až se díky nakladatelství Ikar začtu do Letní zahrady a konečně se dozvím, jak to s Táňou a Šurou vlastně dopadne.

 

Pokání je snad nejznámější knihou od Iana McEwana. Tato kniha byla převedena i na filmové plátno, ale já si nejdříve přečtu knihu, kterou vydalo ve třetím vydání nakladatelství Odeon a pak se podívám na film.

 

Co je nového, kotě? Je zatím poslední česky vydanou knihou od anglické spisovatelky Alexandry Potter. Recenzi na tuto knihu naleznete zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/alexandra-potter-co-je-noveho-kote-/

 

Další knihou od nakladatelství Metafora se jmenuje Skrytá síla minulých životů a její velkou výhodou je to, že obsahuje skvělé CD. Recenzi na tuto knihu si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/sandra-anne-taylorova-skryta-sila-minulych-zivotu/

 

A poslední kniha, která udělala radost nejen mně, ale i mé dcerce, se jmenuje Dodíkovy pohádky z Lesního království. Recenzi na tuto knihu naleznete zde: https://monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/michaela-dodo-dostalova-dodikovy-pohadky-z-lesniho-kralovstvi/

 

A tady je mám hezky pěkně všechny pohromadě, dětičky mé voňavé :)

 

Přidávám odkazy na další recenze, které jsem napsala v listopadu.

Anders de la Motte: Buzz https://monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/anders-de-la-motte-buzz/

Gillian Flynnová: Zmizelá https://monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/gillian-flynnova-zmizela/

Táňa Keleová-Vasilková: Druhá https://monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/tana-keleova-vasilkova-druha/

Jo Nesbo: Levhart https://monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/jo-nesbo-levhart/

 

 

 

Diskusní téma: Listopad 2013

zvědavost

Soňa (Nejen z knihovny) | 12.12.2013

Ahojky,
jsem zvědavá na recenzi na knihy Hledání Aljašky a Linda. Už se na ně moc těším :-)

Přidat nový příspěvek