Prosinec 2013 - napsáno 1. 1. 2014

Tak prosinec a vlastně i celý rok 2013 je za námi. Teď ho zbývá jen shrnout co se přečtených knih a přírůstků do mé (no a i dcerčiny) knihovny týká :) Nejprve bych začala prosincem. Díky Vánocům se má knihovna rozrostla o šest nových přírůstků (mezi nimi i diář pro rok 2014) a o osm přírůstků, které jsem obdržela k recenzím. Opět bych chtěla poděkovat nakladatelstvím: Knižní klub a Ikar, Odeon, Metafora, portál Severské detektivky, Databáze knih, Omega a Albatros.

A abych nezapomněla - zúčastnila jsem se báječného projektu s názvem Knižíšek a obdržela jsem knihu od jedné slečny, která je stejně vášnivou čtenářkou jako já :) A já na oplátku udělala radost knihou jednomu hochovi :) Příští rok se Knižíška zúčastním určitě znovu, protože se mi zalíbilo dělat druhým radost :)

Za rok 2013 jsem přečetla 85 knih :) (jo, jo, zlaté časy na mateřské dovolené)
Má knihovna se během roku 2013 rozrostla o 147 knih (ne, opravdu nejsem blázen :D). Mám v tom započítané knihy, které mi přišly na recenze a knihy, které jsem si sama pořídila či je od někoho dostala.
Pokud se má knihovna bude rozrůstat i nadále, tak si asi musím nafouknout byt :D

Tak a teď slíbené knižní přírůstky za prosinec 2013.


Od nakladatelství Ikar mi v prosinci dorazila kniha Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyesové. Tato kniha (která už láká pouhým názvem) neustále přitahuje můj zrak na místě, kde mám umístěny knihy k přečtení a vím, že dlouho jí odolávat nebudu :) Od této spisovatelky jsem četla její knihu Než jsem tě poznala, kterou jsem si zamilovala a která se pro mě stala knihou s nejsilnějším příběhem loňského roku.

 

Krásnou povídku o vánocích a o jednom klukovi z Walesu, která vyšla poprvé v knižní podobě jsem obdržela od nakladatelství Albatros. Recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/dylan-thomas-vanoce-jednoho-kluka-z-walesu/

 

V listopadu jsem začala spolupracovat s nakladatelstvím Omega, od kterého jsem v prosinci obdržela recenzí výtisky. Mezi nimi byla i tato krásná kniha říkadel, ze které se teď raduje má dcerka :) Recenzi na knihu si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/josef-lada-ludvik-streda-ceska-rikadla/

 

Kdo by neznal Broučky? Tuto krásně ilustrovanou knihu jsem obdržela od nakladatelství Omega. Recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/jan-karafiat-broucci/

 

Další kniha od nakladatelství Omega. Recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/julius-zeyer-raduz-a-mahulena/

 

Jedna z knížek, které jsem dostala od Ježíška :)

 

Dárek od Knižíška :) Knižíšku Andy, děkuji :) I když už mám tuto knihu ve své knihovně od minulého měsíce a mám jí i přečtenou, stejně mi udělala radost :)

 

Další od Ježíška :)

 

Od Ježíška :) Na tuto se moc těším.

 

Abych prý nečetla pouze beletrii, tak mi Ježíšek donesl i něco pro trénování kdysi nabytých znalostí němčiny :D Ale po pár stránkách cvičení jsem zjistila, že si z té střední školy i něco pamatuji.

 

Poslední od Ježíška :) 

 

Od nakladatelství Metafora mi dorazila mrazivá detektivka s přímo ohnivým názvem. Těším se, až se do ní začtu.

 

Tato kniha bude pro mě seznámením s autorkou Tess Gerritsenovou. I přes děsivě vyhlížející obálku se na ní těším. Knihu vydalo nakladatelství Knižní klub.

 

Tímto diářem jsem si udělala radost.

 

Poslední z knih, které mi dorazily od nakladatelství Omega. 

 

S touto nádhernou záložkou andílka jsem se prostě musela pochlubit. Tu jsem dostala darem od své maminy. Ví, čím mi udělat radost :)

 

A tady všechny dohromady :) No není to nádhera? Jen přičíchnout a začíst se :)

 

Ještě přidávám odkazy na další recenze, které jsem napsala během prosince.

Alexandra Potter: Co je nového, kotě? monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/alexandra-potter-co-je-noveho-kote-/

Lisa Gardnerová: Chyť mě monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/lisa-gardnerova-chyt-me/

Diskusní téma: Prosinec 2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek