Duben 2015

Máj, lásky čas. Zbožňuji květen. Ne pouze z důvodu líbání pod rozkvetlým stromem, ale proto, že barevnost a vůně přírody mi dodává energii a veškerá únava jde stranou. A to i v mém současném stavu dvou osob v jedné. Energie mám na rozdávání, užíváme si procházky v přírodě s dcerkou a přítelem, těšíme se na druhý přírůstek do naší rodiny a já si i nadále užívám čtecích večerů, bez kterých si svůj život neumím představit. Jsem pyšná na to, že v tomto těhotenství čtení zbožňuji ještě více než normálně. Když si vzpomenu na své první těhotenství, tak se stydím. Za celých devět měsíců jsem tenkrát přečetla pouze knihu Kladivo na čarodějnice od Václava Kaplického. Ale zase si říkám, že bylo pořád lepší něco málo než vůbec nic.

 

Teď už dost o mém jiném stavu a dovolte mi představit knihy, které mi přibyly do knihovny v měsíci dubnu. V dubnu jsem si dala zákaz koupě jakékoliv knihy pro sebe, takže když jsem šla do knihkupectví, pořídila jsem alespoň jednu pro dcerku. Ta bohužel není vyfocená, protože v ní neustále listuje a "čte si".

 

I přesto si v mé knihovně našlo místo sedm nových knih, jedna hezčí než druhá.

 

Hezky všechny pohromadě :)

 

Od Lisy Gardnerové jsem četla již knihu Chyť mě, která mě zaujala. Líbí se mi, že nakladatelství zanechalo podobný design obálky jako u Chyť mě. Jsem zvědavá, jak mě chytne Neboj se.

 

Od Radky Třeštíkové jsem doposud nic nečetla, ale na první pohled mě uchvátila obálka její knihy To prší moře. Anotace napovídá, že půjde o psychologický román. A psychologické romány já moc ráda. 

 

Slovenskou spisovatelku pocházející z Čech, Táňu Keleovou-Vasilkovou netřeba představovat. Mezi mé oblíbené a vyhledávané spisovatele se zařadila knihou Ranč u dědečka. Její knihy mám ráda hlavně z toho důvodu, že jde o příběhy ze životů normálních lidí. Dva životy jsou již druhým vydáním knihy. U tohoto vydání se mi ale více líbí obálka knihy.

 

Kouzlo všednosti je autorčina doposud nejnovější kniha vydaná v České republice. Vyšla na konci března v nakladatelství Noxi. Na tuto knihu se moc těším.

 

Holka, a ne ledajaká. Tuto knihu mám již přečtenou a recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/lena-dunhamova-holka-a-ne-ledajaka/

 

Na Lovce očí jsem se těšila od té doby, co jsem se dozvěděla, že kniha Sběratel očí bude mít volné pokračování. Musím říct, že tato kniha je naprostá bomba! Přečtenou jsem jí měla za dva večery a v současné době dopisuji recenzi, na kterou se můžete v nejbližší době těšit.

 

Lékařský thriller Škůdce mě zaujal svou anotací. Ačkoliv při pohledu na krev se mi rozklepou kolena a je mi na omdlení, doufám, že u této knihy mě to nepotká a že si její čtení užiji.

 

Knihy, které jsem v dubnu přečetla:

Taylor Stevensová: Loutka (Knižní klub, 2014)

Alessandra Torreová: Dívka z 6E (Noxi, 2014)

Lena Dunhamová: Holka, a ne ledajaká (Noxi, 2015)

Hana Andronikova: Vzpomínky, co neuletí (Odeon, 2014)

Sebastian Fitzek: Lovec očí (knižní klub, 2015)

 

Recenze napsané v dubnu:

22. 4. 2015

Lena Dunhamová...takové normální životní vyprávění takové normální holky aneb recenze na knihu Holka, a ne ledajaká. monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/lena-dunhamova-holka-a-ne-ledajaka/

 

14. 4. 2015

Dobrovolně uvězněná...aneb recenze na knihu Dívka z 6E monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/alessandra-r-torreova-divka-z-6e/

 

9. 4. 2015

Nenechte se zmást obálkou...recenze na knihu Odešel: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/deb-caletti-odesel/

 
Krásný a voňavý květen vám přeji :)
 

 

Diskusní téma: Duben 2015

To prší moře

A cup of Lucy | 06.05.2015

To prší moře bych si ráda přečetla od té doby co jsem četla jednu skvělou recenzi na blogu What Jane read.
https://acupoflucy.blogspot.cz/

Přidat nový příspěvek