Únor 2015

Březen v plném proudu, sluníčko nám dnes krásně zpříjemňuje den a já mám najednou energie na rozdávání. Tak toho také musím využít :) Co se u vás za měsíc změnilo? Já jsem si teď užívala čtrnáct dní odpočinku s dcerkou, četly jsme jako divé a užívaly jsme si jedna druhé.

V únoru jsem měla po delší době takovou slabší nakupovací chvilku, určitě to znáte :D Do knihovny mi přibylo šest knížek - jedna recenzní, čtyři jsem koupila a jedna byla jako dárek k nákupu. Tak mi dovolte, abych vám je představila.

 

Kdybys mě teď viděla je jedinou únorovou knihou, která mi dorazila k recenzi přes portál Databáze knih. Zbožňuji knihy Cecelie Ahernové a musím se přiznat, že jsou dvě knihy, které jsem od ní dosud nečetla - Sto jmen a právě Kdybys mě teď viděla. Takže se moc těším, až se do ní pustím.

 

Deníček moderního fotra jsem koupila příteli k narozeninám, ale je jasné, že než jsem mu jí předala, tak jsem se musela na vlastní oči přesvědčit, zda-li je opravdu tak vtipná, jak se o ní říká. No a opravdu je. Úplně jsem u ní vypla, upřímně se pobavila a litovala toho, že otáčím poslední stránku. Přítel byl z knihy rovněž nadšený, a to je co říct, protože na čtení moc není.

 

Já jsem si prostě musela udělat radost. Tato kniha, společně s tou následující, na mě přímo křičela, takže jsem jí tam nemohla nechat ležet. Prozatím jsem jí ještě nečetla, ale už ten pocit, že na ní koukám v knihovně, je báječný.

 

No povězte mi, kdo z vás by odolal, když jste o knize slyšeli tolik pochvalných slov? Já neodolala a jsem za to ráda :)

 

Celý únor mělo nakladatelství AlPress na svém e-shopu akční nabídky. Tak jsem si po ne moc dlouhém rozmýšlení objednala knihu od Barbary Woodové s názvem Noční vlaky, jejíž příběh se týká druhé světové války.

 

A knihu Ve stínu královny jsem dostala od AlPressu jako dárek k nákupu :)

 

Přečtené knihy za měsíc únor:

Peter Heller: Psí hvězdy (Plus, 2014)

Martina Wolfová: Dotkni se osudu (Metafora, 2015)

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra (Ikar, 2014)

Jodi Picoultová: Vypravěčka (Ikar, 2014)

Anna Gavalda: Báječný únik (Mladá fronta, 2010)

Martina Wolfová: Zázračná esence (Metafora, 2015)
Michal Viewegh: Povídky o lásce (Druhé město, 2009)


Recenze napsané v únoru:

Recenze na knihu Vypravěčka od spisovatelky kontroverzních témat, Jodi Picoult: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/jodi-picoult-vypravecka/

 

Vítejte ve světě bez pravidel. Proč? Protože svět, jak ho známe, skončil před devíti lety... Recenze na knihu Psí hvězdy. monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/peter-heller-psi-hvezdy/

 

Krásný pondělní den. Po delší době se mi zachtělo romantiky a sáhla jsem po jistotě :) Jednou větou bych knihu shrnula asi takto: Svůj život řádně žít a pořádně si ho užít. monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/nicholas-sparks-nejdelsi-jizda/


Recenze na další lahůdku z edice Pestrá řada soudobé prózy nakladatelství Plus. Kniha se jmenuje Brazilké noci a a vyšla z pera brazilské spisovatelky Vanessy Barbary: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/vanessa-barbara-brazilske-noci/

 

 

 

Diskusní téma: Únor 2015

Krása!

Rodaw | 03.03.2015

Tak teď je mi upřímně líto, že jsem v únoru nepostřehla akční nabídky v ALpressu, protože právě od B.Woodové jsme s mamkou koupily hodně knih :))
Každopádně krásné přírůstky!:)

Knihy

Bastera | 03.03.2015

Samé krásné knížky! Já mám Erotikon půjčený, jsem na něj zvědavá :)

Přidat nový příspěvek