Srpen 2014

Léto, čas dovolených a prázdniny jsou již bohužel za námi. Na dveře nám pomalu, ale jistě začíná klepat podzim. Dny se zkracují a mně osobně se již v hlavě rodí obrázek podzimních večerů strávených s dobrými knihami. Abych měla těch dobrých knih dostatek, tak jsem si v srpnu nějaké další pořídila. Já vím, jsem hrozná, ale knihy jsou mou vášní, láskou a posedlostí a pokaždé mi udělají obrovskou radost :) Myslím si, že vy to určitě také znáte :)

V srpnu jsem si pořídila dohromady třináct knížek, přičemž čtyři z nich jsem pořídila pro dcerku (naštěstí po mně podělila lásku ke knihám:)). Tak mi dovolte, abych vám je všechny představila.

V neděli jsem také udělala radost své dcerce, dostala ode mě svou první knihovnu, která jí udělala velkou radost a u které teď každý den sedí a prohlíží si ty poklady v ní. Je mi jasné, že touto první knihovnou to teprve začíná (přece jen jí budou teprve čtyři roky), ale poté abychom si pořídily nějaký nafukovací byt :D Přikládám vám foto její knihovničky :)

První kniha se jmenuje nalezenec a je od spisovatelky Kateřiny Janouchové. Tuto knihu jsem vyhrála na jedné knižní aukci, na kterou jsem dočista zapomněla a o to více mě potěšilo, když mi pak přišel email s tím, že jsem knihu vyhrála. Prozatím jsem jí ještě nečetla, ale jedná se thriller, na který se moc těším.

Mám strašnou slabost pro knihy nakladatelství Odeon, tak jsem si musela pořídit knihu Enjoy. Tu jsem již přečetla a je skvělá! Téma knihy se točí kolem sociálních sítí, rozhodně jí doporučuji k přečtení. Recenzi na ní si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/solange-bied-charreton-enjoy/

 

Protože ve svém volném čase (i přesto, že ho mám málo) šeskrát týdně cvičím a do svého cvičebního plánu zapojuji i jógu, pořídila jsem si knihu Jóga a sport, která je celkově o józe jako životním stylu. Tuto knihu mám rozečtenou a až jí dočtu, můžete se těšit na recenzi.

 

Jak jistě víte, pracuji v knihkupectví a hodně dám na názor a doporučení lidí. Díky doporučení jsem si koupila knihu Zůstaň se mnou, která vyšla již v druhém vydání. První vydání této knihy neslo název Pokud zůstanu. Čekala jsem od ní strašně moc a zklamala mě. Asi jsem na ní měla přehnané nároky. Celý příběh mi připomněl knihu od francouzského spisovatele Marca Levyho A co když je to pravda? (která také byla mimochodem filmově zpracována). Ale v knize Zůstaň se mnou mi pořád něco chybělo, i když nevím co konkrétního by to mělo být.

 

Ti za řekou, kniha, kterou jsem si v práci pořídila za výprodejovou cenu 39,- (no nekupte to?!). Zatím jsem jí ještě nečetla, ale těším se, až se k ní dostanu.

 

Bez srdce - kniha, která je také pořízena z výprodejové akce :)

 

Manželovo tajemství - kniha, o které se hodně mluví a hodně mluvit teprve bude. Původně bylo její vydání naplánováno na srpen, ale termín se posunul až na říjen. Já mám ale díky SKVĚLÉ Míše možnost přečíst si knihu v předstihu. Dnes mám v plánu dočíst rozečtenou knihu a hned sahám po Manželově tajemství :) Vy se pak budete moct těšit na recenzi. Jsem na knihu velmi zvědavá.

 

Příručka pravého detektiva - kniha k recenzi od nakladatelství Plus. Strašně mě baví současná světová literatura a celá edice Plus se mi velmi zamlouvá a prozatím mě žádná kniha z této edice nezklamala, tak věřím, že ani Příručka pravého detektiva nebude výjimkou.

 

Bridget Jonesovou zbožňuji. Ačkoliv jsem prozatímní oba dva díly již několikrát četla, přečtu si je s radostí znovu a s ještě větší radostí se pak pustím do třetího dílu, který má vyjít v průběhu měsíce září. 

 

Propadla jsem kouzlu encyklopediím pro děti z dílny Larouse. Zvířátka, jak zní název toho nejnovějšího kousku, jsou naprosto dokonalá! Nejen já, ale hlavně dcerka je z ní naprosto nadšená. Recenzi na tuto knihu si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/zviratka-larousse-/

 

Pohádky bratří měsíců je další dětskou knihou do naší, pardon dcerčiny, knihovničky. Kniha je moc hezky ilustrovaná a na každý měsíc je zde jedna pohádka. Na tuto knihu mám rozepsanou i recenzi.

 

Mám ráda knihy, při jejichž čtení mohou děti zapojit nejen svou fantazii, ale i ručičky. Ve Veršovaném divadélku jsou totiž obsaženy papírové loutky, které si děti mohou vystříhat a dát na špejli a až jim budete číst, mohou hrát divadélko. Moc pěkně udělaná kniha.

 

 

No a na závěr fotka první knihovny mé dcerky :)

 

A na závěr vám přeji, ať si krásně užíváte měsíce září. Pokud jste zpátky ve škole, přeji vám, ať vám jde učení samo. Pokud jste nastoupili po dovolené zpět do práce, tak ať vám to tam utíká a máte v práci málo hektických momentů. No a všem přeji, ať máte po ruce nějakou krásnou knihu :) Budu se těšit zase za měsíc u dalších knižních přírůstků.

 

Diskusní téma: Srpen 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek