Září 2014

Září už je za námi a podzim nám pomalu, ale jistě začíná ukazovat svou barevnost a krásu. A co by to bylo za podzimní večery strávené bez dobré knihy v ruce? Osobně si to neumím představit. Ostatně to asi žádný knihomol :D Takže až vám dopředstavím své knižní přírůstky za září, pro tentokráte jsem byla skromnější, pouze osm (:D), tak si beru čaj k ruce a jdu zasednout ke knížce :)

 

Většina knih, které jsem si v září pořídila, jsou především knihy k recenzím od nakladatelství, se kterými mám tu možnost spolupracovat, za což jsem nesmírně vděčná a vážím si toho. Už jsem se také pomalu dala do sestavování seznamu dárků pro mé nejbližší pod vánoční stromeček (opravdu nejsem blázen, jen mám raději když mám věci zařízené dříve než na poslední chvíli). No a pro své nejbližší už mám také sestaven seznam knížek, které prostě nutně potřebuji já :D A není jich zrovna málo, co vám budu povídat. Každý máme nějakou svou závislost a u mě jsou to prostě knihy, no :D

 

Za září jsem byla ve čtení trochu pomalejší, zvládla jsem pouze čtyři knihy. V říjnu bych se chtěla polepšit, chtěla bych na sobě zapracovat, najít si na čtení ještě o trochu více času. Snad se mi to zadaří.

 

První z knih, určená do knihovničky mé dcerky, se jmenuje Písničkové pohádky a je úplně úžasná! Do pohádek jsou zakomponované nejznámější dětské české písničky, takže si můžeme nejen číst, ale i zazpívat :)

 

Konečně jsem se dočkala třetího dílu Bridget Jonesové! Tentokrát nese název Láskou šílená a s Bridget se setkáváme po patnácti letech. Jak setkání dopadne? Knihu jsem dočetla dnes při čekání u lékaře, takže se můžete v nejbližší době těšit na recenzi.

 

O Hře věží jsem četla spoustu kladných ohlasů, takže když jsem jí sehnala za báječnou cenu 69,-, nemohla jsem odolat a pořídila si jí. Četl jste jí někdo? Pokud ano, jak se vám líbila? U mě na přečtení zatím čeká.

 

Se(x)znam byla mou první přečtenou knihou, která má trochu lechtivější tematiku. Nebylo to špatné, ale strašně mi vadilo slovní vyjadřování postav v knize, jejich hovorová řeč a vulgarismy. Ostatně recenzi na něj si můžete přečíst zde: monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/joanna-bolouriova-se-x-znam/

 

Konečně se zase po delší době začínám vracet k více akčnější literatuře. Již po přečtení anotace k Trojici se mi objeví husina po celém těle. Moc se těším, až se do ní pustím. Zatím čeká na přečtení a vy se pak můžete těšit na recenzi.

 

Po delší době se mi zachtělo ezoteriky. O andělech toho bylo napsáno již hodně. Někteří z nás v ně věří, někteří o nich nechtějí ani slyšet. Když jsem se dozvěděla o knize Spatříš svoje anděly, okouzlila mě obálka a zaujala mě nálepka světového bestselleru, věděla jsem, že jí musím mít doma :D Knihu mám rozečtenou a až jí dočtu, můžete se těšit na článek.

 

Jodi Picoultová, jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek současné světové literatury. Přečetla jsem od ní několik knih, naposledy Vlka samotáře a s netrpělivostí jsem se těšila na její další knihu. A konečně jsem se dočkala! A už se těším, až se do ní začtu. Má naprosto dokonalou obálku, pokud budete mít možnost si jí prohlédnout naživo, určitě si jí prohlédněte. A navíc, nádherně voní :D

 

V poslední době mě chytly knihy z edice současné světové literatury Plus. Prozatím každá, kterou jsem četla, nezklamala. Na Bernadettu jsem se těšila od srpna, jedná se o vtipný příběh, u kterého se budete smát, až se budete za břicho popadat. Zatím jsem jí pouze zběžně prolistovala, očichala a pokaždé se mi poštěstilo narazit na nějakou tu vtipnou pasáž. Tak se těším na to, až se do příběhu ponořím naplno.

 

Na závěr bych se s vámi chtěla rozloučit prostřednictvím takové kratší básničky, protože na mě po delší době padla zase trocha té nostalgie :D

 

Řekni sbohem starým ránám a otevři se budoucnosti,

vždyť nikdy nevíš, kde na tebe štěstí čeká.

Osuš slzy, zvedni svou hlavu hrdě vzhůru,

jdi dopředu jistým krokem - nikdy není příliš brzy.

Snad pozdě? To sotva!

Co máme stihnout nám neuteče...

 

Krásný a barevný říjen vám přeji :)

 

Diskusní téma: Září 2014

Kousky

Bastera | 02.10.2014

Pěkné kousky, některé Ti i docela závidím a Bridget právě čtu je pořád stejně praštěná a vtipná! :)

Přidat nový příspěvek