Čteme dlouho nečtené vol. 2

V únoru jsem na facebookovské stránce Knižních blogerů narazila na odkaz, který mě zaujal. Chtěla jsem se dozvědět více, tak jsem se dala do čtení odkazu a objevila jsem nový blog, který se mi hned zalíbil. Blog se jmenuje octeni.blogspot.cz a píše ho Šárka. Její čtecí maraton, který se týká Dlouho nečtených knih již jednou proběhl s velkým úspěchem, měl mít opakování. Mě to tak zaujalo, že jsem se zapsala, zalezla jsem ke knihovně a hledala, které knihy bych od 6. března do 8. března, kdy tento maraton běžel, chtěla zvládnout. Vybrala jsem si dvě. Není to moc? Nebo málo?

 

První jsem zvolila oddychovku od Cecelie Ahernové s názvem Kdybys mě teď viděla. Ta se mi v čekací knihovně moc dlouho neohřála, obdržela jsem jí v únoru na recenzi. Protože jsem jí již jednou kdysi četla, chtěla jsem si příběh oživit. Slzička sice neukápla, ale přitroublý úsměv se mě držel přes půlku knížky :) Ostatně, jak mě kniha zaujala, si budete moci snad co nejdříve přečíst v recenzi.

Počet stran: 288

 

Smrt je mým řemeslem - tuto knihu mám ve své knihovně už pět let a prozatím se na ní nedostalo. Ale poté, co jsem dočetla Vypravěčku, jsem chtěla znát příběh také z té druhé, horší strany. No a jedna slečna mi doporučila právě Smrt je mým řemeslem. No, musím říct, že tato kniha na mě hodně zapůsobila. Nemůžu říct, že se mi líbila, spíše jsem byla znechucená z toho, jak se o Židech za druhé světové války mluvilo. Jako by to nebyli ani lidé. Jako obrázek té horší strany mi to stačilo. Vím, že tohle ale není kniha, do které bych se chtěla někdy v budoucnu začíst znovu.

Počet stran: 312

 

Dohromady jsem za ty tři dny přečetla 600 stránek, což je na mě celkem dobré :) Těším se, až někdy zase narazím na nějaký podobný zábavný maraton.

Diskusní téma: Čteme dlouho nečtené vol. 2

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek