1. července 2014

Po trochu delší odmlce vás opět vítám u dalších knižních novinek. Většina z nich nám dorazila během minulého týdne, ale protože jsem měla dovolenou, tak jsem se novinkami mohla pokochat teprve dnes :) Tak snad vás zaujmou stejně jako mně.

 

Tento společenský román mě zaujal svou krásnou obálkou a také anotací, která přímo vybízí k přečtení :) Zatím jsem se k tomu, bohužel, nedostala, ale doufám, že se jednou dostanu.

Oficiální anotace:

"Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečkou, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století."

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 408

Překlad: Hana Krejčí

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/144545-tajemstvi-letniho-odpoledne.html

 

Ačkoliv mi obálka této knihy přijde naprosto děsivá, obzvláště co se týče chlapcova pohledu, tak anotace vypadá zajímavě. Moc se mi líbí skloubení příběhu o lásce, přátelství, tajemství i lžích. A jedna věc by mě určitě zajímala - proč zrovna název Jednooký králík? Má název knihy něco společného s dějem? To se budu muset dozvědět na vlastní oči :)

Oficiální anotace:

"Druhý román mladého držitele ceny Nejlepší švédská detektivka roku 2013. V údolí za městečkem, kde Airman David strávil dětství, stojí opuštěný dům. Společně s pěti přáteli tu teď David tráví dlouhé letní dny - slunce, grilování, pití, sex a páchání krádeží pod rouškou noci. Kradené zboží ukrývají v domě. V malé skupině ale postupně narůstají rozbroje, pod povrchem to vře. Co se opravdu děje v údolí? Jednooký králík je napínavý román o malém místě, kde se dějí velké věci. Letní venkovský thriller s náladou, která se zadírá pod kůži. Příběh o lásce a přátelství, tajemství i lžích."

Nakladatelství: Panteon

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 460

Překlad: Hana Švolbová a Linda Kaprová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/156437-jednooky-kralik.html

 

Nejnovější kniha od nejoblíbenějšího českého historika. Kdo si od pana Vondrušky něco přečte, bude chtít číst další a další díla. A že je od něj z čeho vybírat :)

Oficiální anotace:

"Vyslanec českého krále jedná ve Slezsku, ale zmizí a nikdo netuší, co se mohlo stát. Protože jde o ožehavou diplomatickou misi, je třeba postupovat taktně. Král Přemysl II. Otakar samozřejmě nechce nechat pátrání jen na vratislavských úřadech, proto posílá do Slezska v přestrojení svého věrného služebníka Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše. Jakmile však ti tři dorazí do Vratislavi, dojde k vraždu, která nejen že pátrání zkomplikuje, ale odvede jejich pozornost zdánlivě úplně jiným směrem."

Nakladatelství: Moba

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 304

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/156172-smrt-ve-vratislavi-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho.html

 

Další z novinek - trocha erotiky s příměsí tajemna.

Oficiální anotace:

"Max Westin. Byl ztělesněním sexu, cítila to z něj. Doslova to z něj vyzařovalo. Celkově působil poněkud drsně a hrubě. Byl primitivní bytostí. Stejně jako ona.
Max Westin podržel její ruku ve své o chvilku déle, než to vyžadovaly konvence. Jeho pohled zpoza hustých řas jasně říkal, jaké s ní má plány. Chtěl ji zkrotit…
„Victorie.”
Její jméno, jediné slovo. Pronesl ho však s takovou majetnickostí! Náhle měla dojem, jako by jí už upínal obojek kolem krku.
„Máš to v povaze,“ zašeptal jí do ucha. „Cítíš tu touhu nechat se ovládnout.”
V této hře na kočku a myš je všechno iluzí. Jen vášeň je skutečná..."

Nakladatelství: Mladá fronta

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 208

Překlad: Jakub Volný

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/156523-ocarovana.html

 

Tato kniha si rozhodně najde místo v mé knihovně. Jedná se o příběh, který je dle recenzí, svým tématem podobný knize Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Ta mě hodně oslovila, takže z toho důvodu si nenechám Bílá jako sníh, rudá jako krev ujít :)

Oficiální anotace:

"Citlivý a zároveň humorem protkaný příběh o síle snů a lásky.

V životě přicházejí otázky, na které nezná odpověď žádný internetový prohlížeč…

Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček.

Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má – jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje…

Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo miluje tak, jak ani Dante Alighieri nemohl milovat, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám?"

Nakladatelství: Jota

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 224

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/159657-bila-jako-snih-ruda-jako-krev.html

 

Jedenáctý díl Školy noci - podtitul zní Odhalená. Fanoušci, kteří nadšeně čekali na další díl, se konečně dočkali :)

Oficiální anotace:

"Bývalá velekněžka Neferet utrpěla první velkou porážku. Díky své nadpřirozené moci přežila, ale než se Zoey Redbirdové a jejímu kruhu přátel dokáže znovu postavit, musí nabrat nové síly. Zdálo by se, že pro Zoey nastala tolik potřebná chvilka oddechu – Neferet však není jediné zlo, kterému čelí. Zoey se stále častěji zmocňuje pocit, že život se jí definitivně vymkl z rukou, a co víc, ani na své nejbližší už se nemůže spolehnout tolik jako dřív. Jak dlouho potrvá, než pohár její trpělivosti přeteče? A co když jejím největším nepřítelem je ona sama?"

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 304

Překlad: Jana Kunová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/148806-skola-noci-11-odhalena.html

 

Každý z nás by se chtěl mít v životě dobře - být šťastný, zdraví a na každou svou otázku nalézt vhodnou odpověď. Krokem ke spokojenosti začínají hledáním nových řešení. A právě, a nejen o tom, je tato kniha.

Oficiální anotace:

"Dnešní svět na nás klade stále vyšší nároky. V moderní spiritualitě se však dají nalézt nadějná nová řešení, která nám poskytnou energii, motivaci a inspiraci, abychom dokázali rozvíjet sami sebe. Přední britský duchovní učitel William Bloom se s námi v této knize dělí o svůj moudrý přístup k duchovnímu naplnění. Bez ohledu na to, jaké náboženské smýšlení je nám blízké, Bloomův srozumitelný a praktický návod pomůže dosáhnout duševního klidu a pochopit smysl života."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 288

Překlad: Věra Klásková

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/135939-sila-moderni-spirituality-cesta-k-zivotnimu-naplneni.html

Diskusní téma: 1. července 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek