15. července 2014

Po skoro čtrnácti dnech (ach, jak ten čas letí) se vám hlasím s dalšími knižními novinkami. Ačkoliv je čtrnáct dní dlouhá doba, tak za tu dobu nám přišlo pouze několik novinek, protože většina našich dodavatelů má na skladech inventuru. Takže hlavně z tohoto důvodu jsem měla takovou delší odmlku. Snad se vám další knižní novinky zalíbí, já mám hned několik tipů na další knihy, které bych si chtěla pořídit domů :)

 

Harlanu Cobenovi, pro některé čtenáře známý a oblíbený autor, vyšla v českém překladu další kniha. Tentokráte nese název Šest let a anotace nám slibuje skvělý čtenářský požitek. Já tohoto autora znám, ale prozatím jsem od něj nic nečetla. Anotace na knihu Šest let mě tak navnadila, že jsem si knihu objednala a už se moc těším, až se do ní pustím.

Oficiální anotace:

"Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže.
Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.
Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 320

Překlad: Drahomíra Michnová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/152791-sest-let.html

 

Taylor Stevensovou také netřeba představovat. U nás jí vyšly již dvě knihy - první nesla název Lovkyně informací a druhá Neviňátko. V těchto příbezích nás seznámila s neúprosnou a neústupnou lovkyní informací Vanessou Michael Munreovou, s níž jsme se již mohli vydat i do Afriky. Já jsem četla obě dvě její předchozí knihy, takže je vám určitě jasné, že ani Loutku si nenechám ujít :)

Oficiální anotace:

"Vanessa Michael Munroeová, chameleon a úspěšná lovkyně informací, si vysloužila reputaci člověka, který dotáhne do konce i nebezpečné zakázky na hranici zákona. Její schopnosti jí však nadělaly i mnoho nepřátel. Jednoho dne je unesena a uvržena do podzemního světa, kde ženy jsou pouhým zbožím a každý jejich pohyb řídí záhadná postava jménem Loutkář. Munroeová musí využít své jedinečné nadání, aby dopravila ostře sledovanou dívku do stejné noční můry, jakou kdysi sama prožila – v opačném případě odsoudí osobu, kterou nadevše miluje, k mučení a jisté smrti… Po Lovkyni informací a Neviňátku je tu Loutka, další napínavý příběh, jehož hlavní hrdinka snese srovnání s kultovní Lisbeth Salanderovou."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 384

Překlad: Irena Steinerová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/150360-loutka.html

 

Liza Marklundová - mnohými je nazývaná jako královna švédské krimi. Zda-li právem, se můžete sami přesvědčit v jejím již čtvrtém případu s ráznou novinářkou Annikou Begtzonovou v hlavní roli. Ta se snaží dopídit i té nejméně důležité informace. Na tuto knihu jsem již četla recenzi, ve které je tato kniha hodnocena nejlépe ze všech dosud vydaných.

Oficiální anotace:

"Annika Begtzonová, novinářka pracující v kriminální rubrice Večerníku, je vyslána získat podrobnosti o vraždě celebrity showbyznysu – došlo k ní na zámečku nedaleko Stockholmu, obětí je populární moderátorka televizní talkshow Michelle Carlssonová. Společně s ní bylo na místě dvanáct osob, pachatelem může být kdokoli z nich. V průběhu pátrání Annika zjistí, že obdivovanou star téměř všichni z branže nesnášeli. Motivů měli nespočet – žárlivost, závist, kariérismus. Kdo ale Michelle nenáviděl natolik, že se neštítil ji brutálně usmrtit? Čtvrtý díl krimisérie švédské bestselleristky, jejíž knihy vycházejí ve 33 jazycích, řeší – po vzoru klasických detektivek Agathy Christie – zločin spáchaný v uzavřeném prostředí."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 440

Překlad: Jaroslav Bojanovský

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/128593-prime-time.html

 

Chraň nás od zlého, název novinky, která je napsána podle skutečných příběhů. Jedná se o příběhy policisty, který se zabývá "tajemnem". Na motivy této knihy běží v knihech i filmová adaptace. Tuto knihu si také nenechám ujít.

Oficiální anotace: 

"Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva.
V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo.
Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné.
Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa."

Nakladatelství: Noxi

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 288

Překlad: Miroslava Nevrlová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/165341-chran-nas-od-zleho-podle-skutecnych-pripadu-ralpha-sarchieho-serzanta-nypd.html

 

Čtenáři románu Dublin Street se dočkali jeho pokračování, tentokráte nese název London Road.

Oficiální anotace 

"Johannu Walkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a také Jo, jak jí všichni přezdívají, těmto předsudkům časem podléhá a uvěří jim. Jen pár nejbližších přitom zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech leží břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Colea. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když pozná nevázaného Camerona MacCabea, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje. A není pro něj překážkou ani to, že je zadaná…"

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 384

Překlad: Zdeňka Zvěřinová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/152663-london-road.html

 

Oblíbené spisovatelce společenských a detektivních románů, Noře Robertsové, vyšla další kniha. Nese název Rudý šál a jedná se o spíše detektivní román.

Oficiální anotace 

"Fiona jediná přežila útok sériového vraha, který napadené ženy uškrtil a pohřbil s rudým šálem kolem krku. Z děsivého zážitku se jen pomalu vzpamatovává, navenek to vypadá, že už zase povede idylický život, jenže ve skutečnosti je všechno jinak. Úděsná noční můra se vrací. Přestože pachatel je za mřížemi, někomu je trnem v oku ta jediná, která smrti unikla…"

Nakladatelství: Alpress

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 352

Překlad: Eva Konečná

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/158859-rudy-sal.html

 

Louisu L. Hay můžete znát především díky její knize Miluj svůj život, která má čtenářům pomoci k tomu, aby svůj život doslova milovali. Miluj své srdce vám zase pomůže milovat své srdce.

Oficiální anotace 

"Autorka mezinárodních bestsellerů Louise L. Hay napsala spolu s Davidem Kesslerem, odborníkem na otázky spojené se smrtí, knihu, která dokáže pomoci každému, kdo někoho nebo něco ztratil.
Změní váš náhled na rozchody i rozvody a ukáže vám, jak jít životem dál po smrti milované osoby.
Autoři se zabývají i méně obvyklými nebo opomíjenými smutky, například ztrátou domácího mazlíčka či něčeho, co jste ani nikdy neměli.
Naučte se společně s knihou přijímat tyto situace a uzdravte tak své srdce."

Nakladatelství: Pragma

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 192

Překlad: Jana Šimonová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/165433-miluj-sve-srdce.html

 

Oficiální anotace 

"Kniha Kostnice u sv. Jakuba popisuje chronologii objevení podzemních prostor historického osária v roce 2001 a jeho postupné úpravy, které vedly v roce 2012 ke zpřístupnění celého komplexu veřejnosti. Objasňuje také historii kostela sv. Jakuba a někdejšího svatojakubského hřbitova, zvyky, rituály
a další zajímavosti, související s pohřbíváním na jednom z největších městských hřbitovů v Brně. Publikace dále přináší informace o archeologických i antropologických nálezech uskutečněných v celém
průběhu stavebních prací a přípravy expozic. Detailně seznamuje s důvody,které vedly odborníky a historiky k rozhodnutí tuto výjimečnou a svým způsobem bizarní expozici zřídit a zachránit ji tak před zničením. Nadčasovost této historické památky popisuje nejen z pohledu materiálního, ale především
z pohledu duchovního rozměru,který brněnskou Kostnici povyšuje na mimořádný a zcela ojedinělý artefakt s neobyčejnou vypovídací hodnotou."

Nakladatelství: Omega

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 96

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/165065-kostnice-u-svateho-jakuba.html

 

Tato kniha s piánkem určitě udělá radost malým čtenářům. Kniha obsahuje dvanáct nejznámějších písniček od dvojice Svěrák Uhlíř, které si můžete nejen zahrát, ale i poslechnout.

Oficiální anotace 

"Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali to nejlepší ze své tvorby - písničky, které vám, jak říká Zdeněk Svěrák "vlezou do ucha". Máte je tu nejen s texty, notami, s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové, a především s piánkem, které se vejde do každého pokojíčku. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá i hraje."

Nakladatelství: Fragment

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 24

Můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/76271-z-sverak-a-j-uhlir-zpivani-s-piankem.html

 

Diskusní téma: 15. července 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek