14. června 2014

Protože jsem teď nebyla čtyři dny v práci, myslela jsem si, jaká spousta novinek na mě bude čekat. A také čekala :) Ale pro dnešek jsem si vybrala pouze dvě, které mě zaujaly a další vám představím zítra.

 

Alexandru Potter čtu velmi ráda, její knížky jsou oddychové a mám je přečtené během chvilky. Proto jsem se zaradovala, když jsem zjistila, že vyšla její další kniha. Jsem na ní upřímně zvědavá a určitě si jí přečtu.

Oficiální anotace:

"Taky jste kdysi v mládí potkala někoho, do koho jste se bláznivě zamilovala, ale pak se vaše cesty rozešly a už jste se nikdy neviděli? A kolikrát vás napadlo, jak by se život vyvíjel, kdybyste měli víc času se poznat? Jenže láska nečeká věčně a člověk nesmí promeškat šanci zjistit, jestli je to ten pravý. Tuhle otázku si klade nejen Grace, která se právě rozešla se snoubencem, ale i její nejlepší kamarádka svobodná matka Rhian. Spolu s nimi se pokoušejí najít tu pravou lásku i posluchači netradiční rozhlasové seznamky „Na stejné vlně“. A díky ní se dají věci do pohybu. Grace se nestačí divit, co všechno spustí jedno náhodné setkání, ale už nehodlá dělat kompromisy. Co jí může nabídnout kluk, který ji kdysi zklamal?"

Nakladatelství: Kristián

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 270

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/162003-na-stejne-vlne.html

 

Tuto knihu jsem vybrala proto, že moje dcerka je posedlá Čapkovým Povídáním o pejskovi a kočičce. No a je mi jasné, že tuto také budeme muset pořídit :) Prohlédla jsem si jí a zaujala mě. Pan Čapek tuto knihu původně publikoval jako články v Lidových novinách a nyní máme možnost si jí přečíst jako souborné dílo. Nachází se v něm přes deset kratších vyprávění a kdo má rád nezapomenutelného pejska a kočičku, tak bude jistě rád i za tuto knihu :)

Oficiální anotace:

"Vyprávění pro děti vycházejí poprvé jako samostatná kniha podle autentického znění, jak je publikoval Josef Čapek v Lidových novinách v letech 1929–1933. Rovněž při reprodukci Čapkových ilustrací k vyprávěním a grafickém členění textu byla respektována výchozí podoba původního otisku."

Nakladatelství: Triáda

Datum prozatím posledního vydání: červen 2014

Počet stran: 72

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/165265-povidejme-si-deti.html

Diskusní téma: 14. června 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek