17. června 2014

Vím, že jsem vám slíbila, že na neděli pro vás chystám další knižní novinky. Ale protože a jelikož mi doma nějak zlobil počítač, tak se k tomu dostávám až nyní, s dvoudenním zpožděním. Ptáte se proč takové množství? Protože všech devět mě oslovilo :) Snad osloví i vás :) A po původně plánovaném nedělním článku vás dnes čeká ještě další, na dnešní knižní novinky :)

 

Tak tato kniha mě nadchla již svou moc pěkně provedenou obálkou. No a také tím, že se jedná o další severskou detektivku. Detektivky, to je moje :) Takže si jí někdy budu chtít určitě přečíst :)

Oficiální anotace:

"  Stockholm, květen 2012. Ve světoznámém hotelu Berns Salonger probíhá slavnostní večeře pořádaná při příležitosti stého výročí úmrtí slavného švédského spisovatele Augusta Strindberga. Projev přednáší stálý tajemník Švédské akademie, ctihodný muž a uznávaný spisovatel. Krátce před půlnocí se vydává domů. V odlehlém zákoutí stockholmského parku se setkává se svým osudem. Neznámý útočník ho zastřelí starobylým perkusním revolverem. Švédská policie stojí před zdánlivě neřešitelnou záhadou. Hned druhého dne jsou zavražděni čtyři další akademici, kteří každým rokem rozhodují o udělení Nobelovy ceny za literaturu.
Kde hledat motiv záhadných vražd? Jedno je jasné. Policie musí za každou cenu ochránit zbývající členy Akademie. Podaří se tento náročný úkol splnit? Nebo vrah dokáže zlikvidovat i zbývající akademiky? Claudia Rodriguezová z oddělení vražd se pouští do pátrání na vlastní pěst - a to i proti vůli svých nadřízených. Pomáhá jí pouze antikvář Leo Dorfman. Spirála smrti se však roztáčí dál..."

Nakladatelství: Baronet

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 416

Překlad: Tomáš Kurka

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/155620-vrazedna-akademie.html

 

Oblíbený český spisovatel, který se soustředí na historické romány, vydal další knihu :) Tentokráte má název Milenec rudé komisařky a příběh má něco společného se svou vzdálenější rodinou. Nám akorát kniha přišla s jinou obálkou, tu jsem na internetu nikde nenašla. Ale tato, která je zde, tak ta se mi líbí mnohem více.

Oficiální anotace:

"Autor knihy náhodou objeví kufr s deníky a dopisy svého vzdáleného prastrýce Ferdinanda Ignáce Bauera. Vyjde z nich najevo, že tento jeho předek měl velmi zajímavé osudy...
V roce 1917 posílá rakouský císař Karel I. mladého absolventa filozofické fakulty vídeňské univerzity Ferdinanda Ignáce Bauera na tajnou misi do Petrohradu, aby domluvil uzavření separátního míru s Ruskem. Tento záměr překazí výbuch bolševické revoluce, v níž císařův emisar málem přijde o život. A tehdy se do něj zamiluje mladá bolševická komisařka..."

Nakladatelství: Moba

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 240

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/156175-milenec-rude-komisarky.html

 

Nakladatelství Odeon je můj favorit. Dříve v mé knihovničce převažovaly knihy od tohoto nakladatelství, v současné době je na druhém místě v počtu titulů mezi mými knihami. Tuto knihu si určitě pořídím a už se moc těším, až se do ní začtu!

Oficiální anotace:

"Mezi bratranci Howiem a Dannym byl vždycky zvláštní vztah. Když byli malí, byl Howie tím „divným“, zatímco Danny byl zlatý hoch, co všechno umí. V dospělosti je to naopak: Danny nemá úspěch ani u žen, ani v práci a na stopě mu jsou věřitelé. Howard zbohatl, šťastně se oženil a – kdesi ve střední Evropě koupil hrad a pozval Dannyho, aby mu pomohl. Magické místo, tajemná postava v okně, záhada jezírka s mrtvými dětmi přináší kafkovskou atmosféru nejasných vztahů a souvislostí…"

Nakladatelství: Odeon

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 248

Překlad: Jiří Hanuš

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/114748-hrad.html

 

Kdo má rád příběhy odehrávající se v Africe, tak by si zcela jistě neměl nechat ujít Zloděje hvězd. Ačkoliv se jedná o příběh z Afriky, tak to bude zcela něco jiného než na co jsme zvyklí. Hlavní hrdinka se totiž zaplete s "dítětem ulice".

Oficiální anotace:

"Nicole se rozhodne splnit si svůj životní sen: pomáhat potřebným v Africe. V Tanzanii poznává skutečnou pohostinnost, užívá si nekonečný obzor Indického oceánu a potkává lidi, jejichž osudy se jí hluboce dotýkají. Její srdce si především získá černošský mladík Juma, který za svým zářivým úsměvem skrývá zraněnou duši. Od svých sedmi let totiž žije na ulici a nemá vlastní rodinu ani domov. Mezi oběma se záhy vyvine něžný milostný vztah…"

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 272

Překlad: Eva Švestková

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/132996-zlodeji-hvezd.html

 

To bych nebyla já, abych vám nepředstavila alespoň jednu knih z oblasti esoteriky :) Já po takovýchto knihách dost často sahám, obzvláště z toho důvodu, že mi to ukáže trochu jiný životní směr a tyto knihy mi doplní potřebnou energii. Navíc u této knihy už je radostí pouze pohlédnout na obálku. A jako bonus k tomu - pravdivé andělské příběhy :)

Oficiální anotace:

"Kniha, která dodá naději a pohladí po duši

„A potom se zdálo, že se čas zpomalil, někdo mi vzal z rukou volant, moje auto odbočilo jakoby samo od sebe… a kolem mne jen o vlásek projel velký náklaďák.“
Kolik je mezi námi lidí, kteří se ocitli v podobné situaci, kdy jim nějaká záhadná síla pomohla uniknout z nebezpečí, pomohla jim zvládnout náročnou situaci?
Spisovatelka, lektorky její školy a další lidé se s námi v této inspirativní knize dělí o zážitky, při kterých se setkali se skutečnými andělskými silami.
Nad některými příběhy se vám zatají dech, nad jinými udiveně zakroutíte hlavou a u mnoha z nich souhlasně přikývnete, jak je to jednoduché.
Cvičení a vizualizace v této knize nám ukážou cestu, jak se otevřít zázrakům andělských říší.
Doteky, vznášení se, občas legrace... Každá stránka je plná příhod připomínajících, jak andělé dokážou změnit váš každodenní život – když se na ně obrátíte.

Diana Cooperová je světově proslulá lektorka, léčitelka a autorka mnoha bestsellerů."

Nakladatelství: Práh

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 440

Překlad: Jiří Sirotek

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/163155-pravdive-andelske-pribehy-777-poselstvi-nadeje-a-inspirace.html

 

Novinka, která zcela jistě potěší milovníky fantasy :) Jedná se o první díl série, avšak se prozatím neví, zda-li u nás další díly vyjdou.

Oficiální anotace:

"Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…

Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.

Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat."

Nakladatelství: Galatea

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 312

Překlad: Sylva Švihelová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/157958-privolavani-nejtemnejsi-sily.html

 

Novinka z nakladatelství YOLI. Příběh zní podle anotace velmi dobře, takže si jí určitě přečtu :)

Oficiální anotace:

"Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla – tohle není život, který by chtěla žít.
Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu – ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím, dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší…."

Nakladatelství: YOLI

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 400

Překlad: Jana Jašová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/146838-na-hrane-zapomneni.html

 

Pokud jste spíše tvořivými tipy, tak pro vás je určena kniha s názvem Gumičkování. Pomocí návrhu se naučíte vyrábět gumičky, nejen do vlasů :)

Oficiální anotace:

"25 senzačních návrhů na duhové tkaní z gumiček

Hit letošní sezony pro holky i pro kluky! Budete potřebovat jen stávek, kupu barevných gumiček, háček, trochu zručnosti a hodně fantazie. Pak se můžete pustit do zábavného duhového tkaní! Vyberte si z 25 nápaditých projektů: jsou mezi nimi náramky, sportovní talismany, přívěsky na klíče, náhrdelníky, pouzdro na mobil, rockerský nátepník, a dokonce i plně funkční prak. Podlehněte kouzlu tkaní z gumiček a přidejte nové výrazné doplňky ke svému outfitu!"

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 128

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/155723-gumickovani.html
 

Vím, že knížek s piánkem vyšlo již nespočet, ale tato mě naprosto dostala - neobsahuje totiž pouze pár písniček, jak jsme tomu zvyklí, ale obsahuje jich rovných dvanáct. Navíc piánko je přímo dělané na dětské prstíčky. A pokud by dětičky nechtěly hrát samy, mohou si písničku poslechnout.

Oficiální anotace:

"Knížka s piánkem obsahuje jednoduchý záznam písniček pro nejmenší. Pásla ovečky, Kočka leze dírou, Utíkej Káčo utíkej, Skákal pes, Prší, prší, jen se leje, Běží liška k Táboru, Když jsem husy pásala, Maličká su, Běžela ovečka.
Barevné noty s čísly a jim odpovídající barevné značky pod každou klávesou pomohou malým klavíristům každou písničku lehce zvládnout."

Nakladatelství: Rebo

Datum vydání: červen 2014

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/157645-hrajeme-a-zpivame-pisnicky-o-zviratkach-pianko.html

 

Diskusní téma: 16. června 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek