27. července 2014

Vítám vás u dalších knižních novinek, které nám dorazily během tohoto týdne. Dnešní knižní novinky budou na delší dobu poslední, od zítra mi totiž začíná čtrnáct dní dovolené :) Takže jsem si s sebou na dovču nachystala hromadu knížek, tak už se těším, až se v nich po večerech ztratím :)

 

Hurá, hurá, hurá, mé srdíčko poskočilo radostí, když jsem se dozvěděla, že se v červenci dočkám další knihy z pera švédských autorů Anderse Roslunda a Börgeho Hellströma. Od této dvojice jsem četla již jejich dvě předchozí knihy a obě dvě pro mě byly skvělým zážitkem a odreagováním :) Takže je vám jasné, že tato kniha již čeká v mé knihovně v přihrádce knížek na přečtení :D

Oficiální anotace 

"Piet Hoffman je bývalý zločinec a nejlepší tajný agent švédské policie. Pracuje v utajení pod krycím jménem Paula a o jeho existenci ví pouze jeden člověk. Nyní má splnit nejtěžší úkol svého života: doručit do jedné z nejpřísnějších švédských věznic zásilku amfetaminu pro polskou mafii a tím získat její důvěru. Úspěch pro Pieta znamená získání nové identity a šanci začít nový život se svou manželkou a syny. Dobře si uvědomuje, že je ve světě zrady a násilí na všechno sám a že nesmí nikomu věřit...
Strhující akční thriller z pera nejprodávanější švédské dvojice Anderse Roslunda a Börge Hellströma (autorů Boxu 21 a Odplaty) – oceněný ve Švédsku jako nejlepší krimi roku 2009 a v angloamerickém světě jako nejlepší přeložené krimi roku 2011 – vyšel ve 29 zemích."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 560

Překlad: Azita Haidarová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/107344-tri-vteriny.html

 

Již dlouho přemýšlím nad tím, že bych si jednou ráda přečetla nějakou knihu od Henninga Mankella. Doposud všechny recenze, na jeho knihy, mluví o tomto spisovateli kladně. Ale na druhou stranu vím, že pokud se pustím do nějaké série, která bude mít více dílů (v tomto případě případů), tak se nebudu moc dočkat toho dalšího :D

Oficiální anotace 

"Na silnici se z husté mlhy vynoří židle. Na ní sedí loutka v životní velikosti. Postarší advokát prudce zabrzdí a vystoupí z auta. Je to to poslední, co v životě udělá.Poté, co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie skončil. Vyhledá ho však starý přítel s prosbou o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce nic vědět a chystá se podat výpověď. Tentýž den však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy.Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco je Wallander na stopě vraha, někdo je na stopě Wallanderovi."

Nakladatelství: Host

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 400

Překlad: Hana Švolbová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/139158-usmevavy-muz-pripady-komisare-wallandera.html

 

Tak na tuhle knížku jsem se děsně těšila! Vizuální stránkou mi připomíná knihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, která vyšla před dvěma lety a ke které se na začátku srpna dočkáme pokračování. Pro Sirotčinec jsem si tenkrát jela hned v den vydání do Prahy, jak jsem se na ní těšila. No a Asylum si píši do knih, které bych si chtěla přečíst. A samozřejmě pořídit :D

Oficiální anotace:

"Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.
Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch. Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš…
Kniha je plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách."

Nakladatelství: Jota

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 304

Překlad: Jan Kozák

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/160503-asylum-ustav-pro-dusevne-chore.html¨

 

Golema a Džin v New Yorku - tato kniha ma úchvatnou obálku. O příběhu vám toho moc nenapíši, protože mi to přijde jako strašná směsice žánrů a popravdě nevím, do jakého konkrétního bych ho zařadila. Ale kdo se nebrání příběhům s nadpřirozenými bytostmi, tak se mu tato kniha jistě zalíbí.

Oficiální anotace 

"V New Yorku roku 1899 se záhadným způsobem ocitnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, bytost z hlíny, která po smrti svého pána dorazí do Ameriky sama. Ahmad je džin, stvoření z ohně, zrozené v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi a klempíř v dílně na Manhattanu ho z ní náhodně vypustí. V neznámém městě mezi přistěhovalci se golema i džin snaží přizpůsobit okolí a zatajit svou totožnost. Realistické vylíčení obyčejných lidí, onoho neopakovatelného tavicího kotle, ve kterém se z různých národností stávají Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav, vytváří vynalézavý a vzrušující příběh."

Nakladatelství: Beta - Dobrovský

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 520

Překlad: Vladimír Medek

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/166961-golema-a-dzin-z-new-yorku.html

 

Tajemství minulosti od Barbary Taylor Bradfordové jsem vybrala z toho důvodu, že vím, že má mamina si nenechá ujít žádnou knihu od této spisovatelky. Vždycky jsem si myslela, že jsou knihy od této spisovatelky až moc přeslazené, ale opak je prý pravdou. Někdy bych si chtěla přečíst alespoň jednu knihu od této autorky, abych si mohla udělat obrázek.

Oficiální anotace 

"Serena píše knihu o svém slavném otci, navíc má dohlédnout na bývalého milence a kolegu Zacharyho, který je po návratu z Afghánistánu na pokraji zhroucení. Serena váhá, nechce jitřit bolestné vzpomínky na jejich rozchod. Paradoxně je to nakonec Zac, kdo Sereně přispěchá na pomoc, když se jí dostanou do rukou šokující informace o otci a převrátí její život naruby."

Nakladatelství: Alpress

Datum vydání: červenec 2014

Počet stran: 320

Překlad: Hana Černá

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/158861-tajemstvi-minulosti.html

 

Diskusní téma: 27. července 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek