6. června 2014

Po krásných dvou dnech volna jsem se dnes vrátila do pracovního procesu. Nestačila jsem se divit, protože nám během mého volna dorazilo dost novinek, které stojí za povštimnutí :) Vím, že jsem si říkala a i v předchozím článku jsem psala, že vyberu pokaždé dvě knižní novinky, které mě nejvíce zaujmou, ale pro dnešek jsem nachystala čtyři knížní novinky, ať máte z čeho vybírat :) A do toho nám dnes dorazila další várka nádherných, ještě tiskárnou, voňavých novinek. Ale ty si nechám až na zítřejší článek, abych vás novinkami doslova nezahlcovala :)

 

První novinka je od mého obíbeného amerického spisovatele Nicholase Sparkse, který se ve své tvorbě zaměřuje na romantické příběhy. Možná znáte některou z jeho knih a pokud ne, tak jste určitě viděli některou z mnoha filmových adaptací. Mezi nejznámější filmové podoby patří například Zápisník jedné lásky, Milý Johne, Vzkaz v láhvi. Já mám tedy raději ty knižní podoby a všechny jeho doposud vydané knihy mám ve své knihovničce. Sice tedy nemám úplně všechny přečtené, ale pohromadě je mám. Takže je vám zcela jasné, že jeho novinku s názvem Nejdelší jízda, si nenechám ani za nic ujít a místo u mě v knihovničce už má vyhrazené :) Tento příběh mi ale již po přečtení anotace přijde zcela odlišný od těch předchozích autorových knih. Co myslíte vy?

Oficiální anotace:

"Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety.

O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?"

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 432

Překlad: Dana Stuchlá

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/148130-nejdelsi-jizda.html

 

Další knižní novinka mě zaujala svou nádhernou obálkou. Jmenuje se Proroctví a napsala jí Josephine Angelini. Jedná se o fantasy příběh, který si rozhodně nenechají ujít milovníci tohoto žánru. Já jsem prozatím kouzlu fantasy nepodlehla. Ne proto, že by mi tyto knihy nic neříkaly, ale z toho důvodu, že zatím toho mám hodně k výběru z detektivek a společenských románů a času mám méně než bych si přála. Ale věřím, že až se jednou touto cestou vydám, že nebudu zklamaná.

Oficiální anotace:

"Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Až s příchodem rodiny Délosových zjistí, že pochází z linie potomků řeckých polobohů…"

Nakladatelství: CooBoo

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 384

Překlad: Alžběta Dvořáková

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/163965-proroctvi.html

 

Třešinka - další z nekonečné řady erotických románů. Osobně tento druh literatury nevyhledávám, ale vím, že knihy od spisovatelky Raine Miller, která napsala i Třešinku, jsou čtenářsky oblíbené a i překvapivě často vyhledávané. Nejedná se o první knihu autorky, ta se totiž proslavila svou erotickou sérií Aféra Blackstone. Co se ale nemůže erotickým románům odepřít, jsou jejich nápadité obálky. A co vy? Patříte mezi fanoušky erotických románů?

Oficiální anotace:

"Kniha vypráví o vedlejších postavách série Aféra Blackstone

Elaina Morrisonová miluje Neila McManuse od chvíle, kdy ho poprvé spatřila. Její láska trvá i přes jejich odloučení a srdcervoucí tragédii, která Elainu potká. Ruka osudu jí však vyrve její lásku z náručí, otřese jejími jistotami a ukáže jí, jak obtížné je nechat milovanou osobu odejít. Neil i Elaina si budou muset uvědomit, že se život nepodobá romantickému snu, ale je tvrdý a zanechává za sebou bolestivé jizvy.
Neil se však nevzdává. Toužil po Elaině dlouhá léta a čekal na ni. Jako voják se vyzná na bitevním poli a získat Elainino srdce není nic odlišného. Neil se tedy pustí do boje a pokusí se přimět Elainu, aby si uvědomila to, co on už dávno ví. Že navždy bude jeho Třešinkou."

Nakladatelství: Baronet

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 240

Překlad: Olga Olajda Prokešová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/155591-tresinka.html#undefined

 

Ačkoliv se jedná již o druhý díl z autorovy plánované trilogie, tak bych se o této knize ráda zmínila. Nahlížela jsem do prvního dílu, který mi přijde místy lehce strašidelný. Není to sice žádný King, ale na takovou tu přiměřenou dávku strach to stačí. Knihu si společně s prvním dílem připisuji do seznamu knih na přečtení.

Oficiální anotace:

"Doktor Adam Claiborne má dojem, že Norman Bates je na nejlepší cestě k uzdravení. Až do chvíle, kdy Norman zabije mladou jeptišku a uprchne z psychiatrické léčebny v jejích šatech. Od tohoto okamžiku se z psychiatra a bývalého pacienta stávají účastníci životu nebezpečné hry na kočku a myš. Claiborne je přesvědčen, že Norman zamíří do Hollywoodu, kde se právě natáčí film o tom, co se kdysi odehrálo v Batesově motelu. A bojí se, že se Norman postará o to, aby žádný herec nikdy nemohl zahrát jeho postavu."

Nakladatelství: Baronet

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 280

Překlad: Lumír Mikulka

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/155617-psycho-ii.html#undefined

 

Vybrali byste si někdo nějakou k přečtení? :)

Diskusní téma: 6. června 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek