7. června 2014

Přeji vám krásný sluníčkový sobotní den. Doufám, že pokud nejste v práci (já bohužel ano), tak že si užíváte nádherného počasí buďto někde v přírodě a nebo někde s knihou v ruce :)

Pro dnešek jsem pro vás vybrala sedm novinek, tkeé nám včera dorazily. Ano, nešlo vybrat pouze dvě, protože ve včerejším došlém zboží se mi, až na pár výjimek, zalíbily všechny :D Pro tentokráte jsem se snažila vybrat novinky z více žánrů, tak snad vás něco zaujme :)

 

Tento okouzlující diář na mě vykoukl včera mezi došlým zbožím jako první. Je to překrásná pastva pro oči, a to doslova a do písmene. A nejen to, v tomto diáři, jak jsme již u toho diáře zvyklí z let předchozích, jsou vybrány citáty z děl Paula Coelha. Celý diář je navíc krásně barevný, takže kdykoliv jsem ho doposud otevřela, všechno jeho kouzlo se na mě přeneslo. Ačkoliv se nejedná o knihu, ve které můžete sledovat nějaký příběh, tak určitě stojí za povšimnutí. Já vím, že tento diář si do dalšího roku pořídím.

Oficiální anotace:

"Diář s citáty z děl nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha má tentokrát za hlavní téma „alchymii života“ a obsahuje originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky, které pronášejí postavy jeho četných románů, včetně toho nejnovějšího, ale také autor sám ve svých fejetonech. Ideální dárek pro každého, kdo si přeje, aby ho slova věhlasného spisovatele provázela každým dnem nadcházejícího roku."

Nakldatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 264

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/155407-alchymie-diar-2015.html

 

Božského hráče netrpělivě očekávali fanoušci erotické literatury. Jedná se o závěrečný díl erotické trilogie. Předchozí díly se jmenovaly: Božský bastard, Božský cizinec. Tuto trilogii mi doporučila kamarádka se slovy, že z celé škály "děl" erotické literatury, je tato to nejmenší zlo. No, prozatím mám co číst, ale nepopírám, že po ní možná někdy v budoucnu sáhnu. 

Oficiální anotace:

"Neskutečná knihomolka. Chronický Casanova. A výuka chemie, která by pro školní lavice byla příliš skandální.

Po tom, co Hanně Bergstromové její starostlivý bratr udělá přednášku o tom, že má úplně katastrofální (protože nulový) společenský život a je zahrabaná zaživa v přípravě na doktorát, nezbývá jí nic jiného, než poslechnout a využít jeho návrh: vypadne ven, seznámí se s novými lidmi, začne randit.

A kdo jí pomůže proměnit se ve žhavou dračici, po které budou toužit všichni muži? Nikdo jiný než božský přítel jejího bratra, Will Sumner – investor a dokonalý playboy! Will riskem doslova žije, ale starat se o brýlatou šprtku ho opravdu ani v nejmenším neláká… až do té divoké noci, kdy ho jeho nevinná svůdná žačka naláká do postele – a naučí ho o ženách dvě tři nové věci, na které už nikdy nezapomene. Jakmile Hanna objeví sílu svého sexappealu, je jen na Willovi, aby dokázal, že je opravdu tím jediným mužem, kterého v životě potřebuje."

Nakladatelství: Jota

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 352

Překlad: Květa Kaláčková

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/157294-bozsky-hrac.html

 

Dvojčata - vypadají stejně, ale přesto jsou zcela odlištná. Tato kniha sice vyšla na konci února, ale do počátku června si ji mohli koupit pouze členové Knižního klubu. No a teď máme tu možnost i my :) Musím se přiznat, že tuto knihu mám již objednou a moc se na ní těším. Vy se pak za oplátku můžete těšit na recenzi na ní :) Příběh mi přijde celkem zajímavý a já zbožňuji psychologické thrillery. Je to něco úplně jiného než detektivky, a o to více mě to baví.

Oficiální anotace:

"Isolte a Viola jsou dvojčata. Jako děti byly neoddělitelné, ale dospěly ve dvě naprosto odlišné osobnosti: Isolte je úspěšná novinářka pracující pro módní časopis, zatímco Viola je zoufale nešťastná a už léta bojuje s anorexií. Co se stalo, že se jejich cesty nyní ubírají tak odlišnými směry? Když začnou obě vyprávět o tragédii, která se odehrála během jednoho polozapomenutého léta, z minulosti se postupně začne vynořovat děsivé tajemství, které hrozí, že jim nenávratně zničí i jejich dospělé životy… Velmi očekávaný románový debut britské autorky, balancující na pomezí milostného příběhu a psychologického thrilleru."

Nakladatelství: Ikar

Datum vydání: únor 2014

Počet stran: 312

Překlad: Jana Kordíková

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/136006-dvojcata.html

 

Kdo má rád historické romány, neměl by si nechat ujít Lvici. Nedávno jsem četla nějakou internetovou diskuzi týkající se právě historických románů. Spousta lidí považuje za historické romány to, co vychází ze skutečných historických pramenů a tyto, námi nazývané historické romány, mezi ně neřadí. A my ostatní vezmeme zavděk i takovýmto románem, který se odehrává v minulosti, ale o žádnou skutečnou historii se v něm nejedná. Ať patříte do jedné či druhé skupiny a pokud po této knize sáhnete, přeji vám krásný čtenářský zážitek s nádechem historie :)

Oficiální anotace:

"Itálie, 14. století. Rodina mladé šlechtičny Kateřiny padne za oběť rozsáhlé intrice a dívka je nucena probíjet se životem na vlastní pěst. Podezřelý bratranec Fabricio od ní chce údajně odkoupit žoldnéřskou rotu, kterou podědila. Kateřina však brzy začne Fabricia podezřívat, že měl se smrtí jejího otce a bratra něco společného, a vede své vojsko do bitvy sama. Pod brněním bojovnice však tepe srdce ženy toužící po lásce, jíž hrozí, že podlehne kouzlu ctitele z nepřátelského tábora…"

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 480

Překlad: Milan Kouřimský

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/130308-lvice.html

 

Občas člověk potřebuje vypadnout z tohoto bláznivého hektického světa, kde jeden druhému závidí, nechováme se ke druhým tak, jak bychom měli. A právě v tu chvíli, kdy na mě všechno nějak dolehne a padne na mě tísnivá nálada, tak se obracím k ezotericky zaměřeným knihám. Věřím na věci mezi nebem a zemí. Věřím na to, že každý z nás má nějakého toho svého anděla strážného, který nám stojí po boku a pomáhá nám, když nám je nejhůř. Zaříkávač andělů je kniha šestadvacetiletého muže, který má schopnost vidět anděly a komunikovat s nimi. A nyní se nám díky andělům a díky jeho knize pokusí změnit způsob myšlení a trochu nás popostrčit. Navíc, obálka je nádherná!

Oficiální anotace:

"Kyle se už ve svých šestnácti letech stal nejmladším britským jasnovidným médiem a je proslulý tím, že jeho výklady jsou neobyčejně přesné. Od dětství mu po boku stojí andělé a pomáhají mu rozvíjet ohromné nadání – díky paranormálním schopnostem je schopen napojit se na energii lidí kolem sebe a zjistit z ní neuvěřitelně mnoho o osobě klienta, o jeho domově, rodině, vztazích, práci i společenském životě. Poté se pokouší osvětlit temné aspekty minulosti i přítomnosti a přesunout se k budoucnosti. Zprostředkovává tak andělskou moudrost, díky níž můžete změnit způsob myšlení a konečně dosáhnout všeho, po čem toužíte."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 288

Překlad: Viola Somogyi

Knihu můžete zakouit zde: www.bux.cz/knihy/135743-zarikavac-andelu-neuveritelne-pribehy-nadeje-a-lasky.html

 

Silo - tento postapokalyptický sci-fi thriller ve mně vyvolává největší nadšení z prozatím vydaných knih letošního roku. Tuto knihu už mám slíbenou k narozeninám a vím, že hned poté, co se mi dostane do rukou, vše ostatní půjde stranou a Silo pro mě bude na prvním místě. Alespoň tedy v čase, kdy bude dcerka spinkat :D Anotace knihy mi trochu připomíná film Ostrov, ve kterém hraje Ewan McGregor a Scarlett Johansson, tak jsem zvědavá, zda-li bude má připomínka správná či nikoliv.

Oficiální anotace:

"V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt…

Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát?

Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem.

Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)."

Nakladatelství: Knižní klub

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 496

Překlad: Jiří Engliš

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/147731-silo.html

 

Zabila jsem naše kočky, drahá - velmi originální název ještě zajímavější knihy. Do této knihy jsem nakoukla a skoro po každém nahodilém otočení stránky jsem se upřímně bavila. Takže se řadí mezi knihy, které si chci přečíst :D

Oficiální anotace:

"Autorka překvapila svou prvotinou, v nové próze překvapuje znovu: ocitáme se v americkém velkoměstě a seznamujeme se s dvojicí protagonistek: Farah a Joanne vyplňují svůj život nakupováním, sledováním módních trendů a TV seriálů či časopisu Yogalife. Heslem jejich života je SMRT MUŽŮM. Tenhle román je kalorický burger z mekáče, postmoderní ásana mezi deníky Bridget Jonesové nebo pojednání Woodyho Allena o hubnutí..."

Nakladatelství: Odeon

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 160

Překlad: Barbora Gregorová

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/143893-zabila-jsem-nase-kocky-draha.html

 

Diskusní téma: 7. června 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek