9. června 2014

Je pondělí a já bych vám chtěla představit další knižní novinky :) Pro dnešek to budou opravdu jen dvě, jak jsem si slíbila, protože mezi došlým zbožím byly opravdu jen dvě knižní novinky.

 

První novinkou je kuchařka, která se zabývá veganskou stravou. No, co vám budu povídat, já bych bez masa žít nemohla. Ale pro ty, co se pro to rozhodnout, tak je tato kniha skvělým rádcem ohledně vaření. Nezapomíná se ani na děti, pro které je také připraveno několik receptů. Kniha navíc obsahuje 95 krásně barevných fotografií.

Oficiální anotace:

"Stále více lidí touží žít v souladu se zvířaty, v hezké krajině a příznivých klimatických podmínkách. Proto se stravují s rozmyslem, bez masa, a přesto chutně. Veganská kuchařka Jérôme Eckmeiera je ideální příručkou pro ty, kdo se chtějí zříci živočišných složek potravy, nikoli však potěšení z jídla a jeho rozmanitosti. Autor zde představuje své nejlepší recepty, jež jsou vhodné jak pro pohoštění společnosti, tak pro běžné každodenní vaření. Kniha přináší více než 90 originálních a nekomplikovaných receptů, jež si mohou zájemci vyzkoušet a ujistit se tak, že veganská kuchyně není rozhodně jednotvárná a nudná, ale že nabízí celou řadu velmi zajímavých kulinářských možností, jako je například šťavnatá pomerančovo-avokádová bruschetta, rozmarýnové krokety se zakysanou smetanou, veganské pizza taštičky, mrkvové špagety s jemnou chilli-vanilkovou zálivkou, veganský trhanec a mnoho dalších chutných pokrmů. Knihu doplňují pasáže, jejichž cílem je usnadnit zájemcům vstup do veganské kuchyně: veganské vaření pro děti, veganské grilování, veganská spíž, nákupní tipy a další. Text ilustruje 95 lákavých barevných fotografií."

Nakladatelství: Slovart

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 192

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/158126-veganske-pochoutky-100-modernich-a-zdravych-receptu.html

 

Pokud je někdo do něčeho přinucen násilím, je to pokaždé smutné. V tomto románů se seznámíme s několika dívkami, které byly po okupaci Číny zavřeny do bordelů a byly nucené dělat věci, které se pro dívky ani za nic nehodí. Takovéto příběhy, ačkoliv jsou to příběhy ze života, číst nemůžu, protože u toho strašně rozčiluji, nadávám a nevěřícně kroutím hlavou.

Oficiální anotace:

"Hlavní hrdinka románu Mej-an sdílí osud statisíců čínských dívek, které Japonci po roce 1937, po okupaci Číny, zavřeli do bordelů a donutili je poskytovat sexuální služby japonským vojákům. Mej-an se nakonec podaří utéct, ale nemá se kam vrátit. Její vlastní rodina ji zavrhne. Po válce zažaluje spolu s ostatními ženami japonskou vládu, aby se konečně všechny domohly spravedlnosti."

Nakladatelství: Brána

Datum vydání: červen 2014

Počet stran: 248

Překlad: Jiří Pondělíček st.

Knihu můžete zakoupit zde: www.bux.cz/knihy/157139-utesitelky.html

 

Diskusní téma: 9. června 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek