Cendrine Armani: Háčkujeme na panenky

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 64
Překlad: Miluše Krejčová

 

Kdo rád háčkuje a má doma nějakou tu princeznu, která si ráda hraje s panenkami, tak by si určitě neměl nechat ujít publikaci s názvem Háčkujeme na panenky, kterou vydalo v dubnu letošního roku nakladatelství Metafora. Tato kniha má pořadové číslo pět v řadě s názvem Tvůrčí nápady pro volný čas.

I přesto, že osobně jsem držela háček v ruce někdy na základní škole na kroužku dovedných rukou, tak jsem se díky své dcerce, jejím prosebným očím a panenkám odhodlala a pustila jsem se do toho. Sice jsem ze začátku hledala v paměti, ale k tomu základnímu mi pomohl seznam použitých ok, který se nachází na začátku knihy. Děkuji za to. Na začátku se také setkáme s věcmi, které budeme potřebovat. Pak už stačí vzít jen háček s přízí do ruky a pustit se s radostí do toho.

Máme na výběr z pětačtyřiceti modelů, které jsou rozděleny do kategorií: Jaro v zahradě, léto na venkově, léto na horách, léto na břehu moře, podzim, zima. Určitě každá holčička a její panenky si přijdou na své. Maminky se rozhodně nebudou nudit. Všechny uvedené modely jsou určené pro panenky o velikosti 42 cm a 36 cm.

Věřím, že háčkování podle této publikace zvládne i začátečník jako jsem já. U některých popisů jsem ale potřebovala povysvětlení od mé babičky, která je v háčkování velmi zručná.

Tyto módní oblečky pro panenky do každého počasí vypadají všechny velmi úchvatně. Již při listování knihou jsem si řekla, že bych to chtěla někdy všechno uháčkovat, aby dcerčiny panenky měly kompletní garderobu.

Já jsem dostala jako první za úkol uháčkovat panence čelenku. Ta se mi tedy moc nezadařila, tak jsem se pustila do tašky na panenky. Ta sice v nabídce modelů není, ale fantazii se meze nekladou. Háčkuji ji čtrnáct dní a zatím bohužel ještě nemám hotovo, protože mi nezbývá tolik času, kolik bych chtěla. Ale už to nebude dlouho trvat a budu se konečně moci pyšnit po spoustě let další uháčkovanou věcí. A jakou radost bude mít má dcerka? To se nechám překvapit. Už teď vypráví panenkám, jakou budou mít tašku a že je bude nosit, tak snad jí nezklamu.
 

Diskusní téma: Cendrine Armani: Háčkujeme na panenky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek