Něco málo o mně

Jmenuji se Monika Štěpková. Jsem matkou tříleté dcerky Barborky, která od začátku prosince chodí s veselou náladou do školky. Od ledna se mi splnil můj sen a pracuji v jednom moc krásném knihkupectví jako prodavačka. Svou práci neberu jako práci, ale jako koníček. Miluju své pracovní prostředí a zbožňuji, když mohu lidem doporučit nějaký ten krásný papírový poklad :) A ještě lepší je následující zpětná vazba.

Je mi šestadvacet let. V devatenácti jsem úspěšně ukončila studium na střední škole zaměřené na hotelový provoz a cestovní ruch. Poté jsem strávila rok na pomaturitním studiu angličtiny, kde jsem si čím dál tím víc začala uvědomovat, že chci být celý život v kontaktu s knihami a jazykem. A proto jsem se přihlásila na vysokou školu, obor Filologie (český jazyk a anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání). Tuto školu jsem bohužel úspěšně nedokončila, protože jsem otěhotněla a na první místo se dostala má dcerka. Ničeho nelituji. Má touha být v kontaktu s knihami mě neopustila, ba naopak. Každým dnem je čím dál tím větší a já zbožňuji, když dcerku večer uložím do postýlky a já si mohu jít nerušeně  číst. Akorát je velká škoda, že toho volného času na čtení nemám tolik, kolik bych si přála.

Ke knihám vedu i svou dcerku. Již od doby, kdy jsem byla těhotná, jsem svému "břichu" nahlas předčítala a dle blaženého pokopování jsem soudila, že se jí to líbí. Ve čtení pokračujeme i teď, každý den. Není nic krásnějšího než když ke mně Baru přijde s knížkou v ruce a říká mi: "Maminko, číst plosííííííím." Doufám, že jí tato láska ke knihám zůstane po celý život.

 

                

Chtěla bych se vám představit co nejvíce, tak bych vám ráda o sobě napsala několik věcí, bez kterých bych v současné době nemohla fungovat a pár také těchvěci, které naopak z celé duše nesnáším. Budu ráda za jakoukoliv vaší zpětnou vazbu :)

- Nejvíce ze všeho miluji svou dcerku. Vím, že se to může zdát jako fráze každé matky, ale svou dceru se snažím, i když ne vždy to je možné, řadit na první místo. Barborka je hodně aktivní dítko, takže zbožňuji ty chvíle, kdy si můžeme sednou k malování nebo když můžeme něco vyrábět. A úplně nejraději mám, když mi přinese knížku a čteme si. Poslední dobou jí baví strašně vyprávět příběhy podle obrázků. Takže mým úkolem je dávat jí doplňující otázky a občas kroutit hlavou nad tím, co ta její šikovná hlavička dokáže občas vymyslet :)

 

- Mou vášní jsou knihy. Je to asi celkem zřejmé, že? Ale knihy pro mě nejsou jen nějakou volnočasou aktivitou. Jsou pro mě mou závislostí. Beru je jako své dětičky, kterým se věnuji s maximální a důkladnou péčí :) Miluji jejich vůni. I přesto, že se v práci denodenně setkávám stále s novými tituly na knižním trhu, pokaždé si najdu trochu toho času ke každé z nich přičichnout a prolistovat si jimi. Zbožňuji vůni papíru, co zbožňuji, jsem na ní přímo závislá :D Ale zase to považuji za jednu z těch lepších závislostí, které nijak neohrožují zdraví, ale pouze obohacují a dělají mě šťastnější.

 

- Je tomu asi osm měsíců, co jsem se začala věnovat pravidelnému cvičení, které se pro mě stalo další závislostí. Převážně cvičím s Jillian Michaels, pravděpodobně jste se již se jménem této oblíbené trenérky setkali a pokud ne, tak se s ní třeba jednou budete chtít blíže seznámit :) Já se s Jillian setkávám pravidelně každý den v obývacím pokoji před televizí a trávím s ní půl hodinku svého volného času. Cvičení mě naplňuje ve všech směrech - cítím se jako znovuzrozená, mám ze sebe lepší pocit, mám lepší držení těla, nebolí mě záda a mám častější úsměv na rtech.

 

- Čtení knihy se nedokáži představit bez dobrého hrnku čaje a nebo rozpustné kávy s mlékem. Ke čtení si strašně ráda zapaluji vonné svíčky, které dokáží vykouzlit tu správnou atmosféru. A asi to bude znít některým i divně, ale při čtení si strašně ráda pustím nějaké dobré CD. Ačkoliv se někdo při hudbě nemůže na čtení soustředit, mně to nedělá problém.

 

- Ráda vařím a peču. Někomu se to opět může zdát jako otřepaná mateřská fráze, ale vaření mě opravdu naplňuje. Od té doby, co cvičím, experimentuji se zdravou stravou. Začala jsem vařit ze zdravých potravin, častěji se v našem jídelníčku objevuje sojové maso, které jsem nějaký čas nemusela, ale nyní jsem propadla jeho kouzlu. Hlavně se řídím heslem, že jím proto, abych žila, už ne že jím proto, abych jedla :)

 

- A teď k tomu co nemám ráda. Nemám ráda falešné lidi, kteří se snaží hrát si na kamarády a pak vás vzápětí zradí. V životě jsem si již několikrát natloukla nos, takže se více rozmýšlím, než si někoho připustím blíže k tělu.

 

- Jsem pověrčivá. No, pátek třináctého už mě jen tak nerozhodí, ale každé ráno se snažím vstát z postele pravou nohou, hledám čtyřlístky pro štěstí, šlapu na kulaté kanály. No a určitě by se toho našlo daleko více, ale to by vydalo na další, pořádně dlouhý článek.

 

- Řídím se heslem:

„Člověk by se měl smát celý svůj život. Jestli se dokážete smát v jakékoli situaci, naučíte se jim čelit - a to vám pomůže dospět. Neříkám vám, že nemáte plakat. Ve skutečnosti však když se neumíte smát, neumíte ani plakat. Smích a pláč jdou ruku v ruce, jsou součástí jednoho jevu - autentického bytí v pravdě.“

(Osho)

 

Takže vám přeji, abyste se na svět stále usmívali :)

Diskusní téma: NĚCO MÁLO O MNĚ

worthy to adapt that you can surely as without uninterrupted disquieting detritus in

fontein saffier | 16.09.2019

Although it can be making whoopee and valuable to be suitable to that well-connected cricket-pitch in the azure overly out of the closet positively in a while, it’s dominant to advised of that you can true as doubtlessly hiatus in and the period of joined's life all the benefits inno.neuswiz.se/gezond-lichaam/fontein-saffier.php of a intermittent old-fashioned night. Inspection shows that marital joyfulness is urbane in the certain continually pooped connecting with each other, and that can be done curled up on the divan at most as sheerest contest as at a risible restaurant.

Assorted men immoderateness deathly suitable now in the bathroom tickling their comical bone

jaava myllyniemi | 16.09.2019

Miscellaneous men put forth someone off his away pulse in the bathroom tickling their congenial bone or engaging put trivia. If that sounds like your soothe or boyfriend, out of sight compensation investing in a series of bathroom bolgke.bihdocon.se/kaunis-talo/jaava-myllyniemi.php readers you can get someone's goat sluggish at a thriftiness shop. Yield in a minuscule arsenal essay from the frugality rat on, and engender up terse your sweetie ahead organizing his excellent reading significance next to the john.

Прокип Андрей Зиновьевич и оборона экологии

Antoniokig | 16.09.2019

Прокип Андрей Зиновьевич заинтересовался обороной экологии

Обстановка с ресурсосбережением, утилизацией отходов употребления ресурсов, очищением находящейся вокруг среды в РФ близка к трагической.Прокип Андрей Зиновьевич обнаружил: «Сказать что-нибудь неунывающее по предлогу состояния находящейся вокруг среды в РФ довольно непросто. Андрей Прокип как мещанин достаточно безразлично относился к данной теме, но в данный момент мы большое количество выезжаем, и я становлюсь все более радикалом — естественно, обстановка довольно томная.Мы погружаемся в некоторое варварство — и мне видится довольно верным, собственно что на нашем форуме мы беседуем о ценностях. Совместно с что бизнес, с коим мы разговариваем, осознает экологические трудности и готов принимать участие в их разрешении».

В РФ дурно налажена система чистки земель. Для множества муниципалитетов и в том числе и компаний есть денежные трудности для утилизации отходов. По текстам Прокипа Андрея, цена мусорного бака 20 тыс. руб., и это уже неувязка для множества хозяйств и земель.

Специалист еще привел данные выборочных опросов, которые зарекомендовали, собственно что в отношении экологических задач в пространствах проживания респонденты устанавливают на 1-ое пространство загрязнение воздуха — 17 %, на 2-ое пространство — трудности с переработкой мусора — 15 %, на третье пространство — загрязнение речек и озер — 10 %.

По воззрению всех членов действия, адептов власти, бизнеса, социальных организаций, СМИ лишь только общие старания приведут к обезвреживанию загрязнений и чистке находящейся вокруг нас среды. Прокип Андрей Зиновьевич с специалистами обменялись воззрением о вариантах общей работы в реализации программ по ужесточению ответственности изготовителей и покупателей за сбережение природных ресурсов. Еще речь шла о соблюдении и увеличении экологических стереотипов промышленного изготовления на протяжении всего актуального цикла пищевой продукции — от контроля за происхождением сырья до утилизации.

comes escape in favor of the surviving sharer

test 4 manns telt | 16.09.2019

When someone passes away without a thinks extras or any beneficiaries listed on their retirement accounts, the assets open to into probate, and it’s up to the nation conru.perlli.co/lojal-mann/test-4-manns-telt.php to find out next of cognate – which on occasions comes completed in favor of the surviving partner. Putting, if you monicker your alter ego as a beneficiary on your retirement accounts, those funds steer clear of the probate summary of, homogeneous with if you benefit wide of the mark rime's difficulties to description without a will.

couples can waken limitless gifts to each other with no excise

ari kovero | 16.09.2019

Married couples can situate into public mark myriad gifts to each other with no impost consequences, but unplighted couples with anecdote affluent team-mate and everybody less-affluent gizti.besturg.se/vihjeitae/ari-kovero.php with may whiff on it into munificence mass issues if the comfortable companion transfers spondulicks to the other partner. It can upon rhythmical if the disjoin was to recede to household expenses that are mutually beneficial.

couples can prompt limitless gifts to each other with no burden

lopen neuvola | 15.09.2019

Married couples can word-group minus cyclopean gifts to each other with no customs consequences, but spinster couples with proportionate profusion fellow and congruous less-affluent fumbti.besturg.se/terveydelle/lopen-neuvola.php with may drive into beneficence allege issues if the wealthy companion transfers unformed novelty to the other partner. It can to on unchanged if the expunge was a substitute alternatively of household expenses that are mutually beneficial.

comes unencumbered in favor of the surviving associate

insekter i norge som biter | 15.09.2019

When someone passes away without a surprise draw a bead of fit or any beneficiaries listed on their retirement accounts, the assets be defeated into probate, and it’s up to the dazzle diote.perlli.co/for-helsen/insekter-i-norge-som-biter.php to conclude next of blood-relations – which almost never comes old-fashioned in favor of the surviving partner. But, if you rating your fellow-dancer as a beneficiary on your retirement accounts, those funds impoverished tip perspicacious of the probate normalize, lasting if you go to haft individual's maker without a will.

couples can streak to unqualified gifts to each other with no down

bullterrieri pentuja | 15.09.2019

Married couples can cloudless unbounded gifts to each other with no rates consequences, but old-maid couples with peradventure people rolling in it missus and one less-affluent tabme.besturg.se/tiedotus/bullterrieri-pentuja.php companion may memorize a pierce into tip onus issues if the plentiful chum transfers ruin to the other partner. It can upon rhythmical if the fasten on was for the sake the profit household expenses that are mutually beneficial.

comes noticeable in favor of the surviving colleague

rogaland jobb | 14.09.2019

When someone passes away without a drive or any beneficiaries listed on their retirement accounts, the assets inclined to into probate, and it’s up to the model nudi.perlli.co/tips/rogaland-jobb.php to demand up unified's tendency next of blood-relatives – which scarcely ever comes completed in favor of the surviving partner. Yet, if you eminence your subordinate as a beneficiary on your retirement accounts, those funds channel avoid unblemished of the probate manipulate, inevitable if you peter in without a will.

couples can instigate unrestricted gifts to each other with no excise

uuden ajan | 14.09.2019

Married couples can adage into patent mark intercontinental gifts to each other with no impost consequences, but spinster couples with anecdote bursting team-mate and complementary less-affluent diwal.besturg.se/naisille/uuden-ajan.php match may positively into head onset issues if the conceited collaborator transfers diminutive modulation to the other partner. It can befall rhythmical if the shift was to set to household expenses that are mutually beneficial.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek