Teresa Mooreyová: Numerologie od A do Z

Na konci ledna letošního roku vydalo nakladatelství Metafora další zajímavou publikaci z edice od A do Z s názvem Numerologie od A do Z. Autorkou je britská astroložka a spiritualistka Teresa Mooreyová.

Teresa Mooreyová je autorkou celé řady publikací o osobním růstu, pozitivním myšlení, duchovní síle či esoterické moudrosti. Kromě toho píše  o psychické obraně nebo o práci s hypnoterapií. Bydlí v britském Cotswoldu spolu se svým manželem, dvěma ze svých čtyř synů, psem a černou kočkou.

Čísla nás obklopují již od našeho narození. Už to, v kolikátém dni v měsíci jsme se narodili, o nás leccos vypovídá. K tomu, abychom se dozvěděli co přesně o nás dané číslo vypovídá nám pomáhá numerologie. Numerologie je moderní označení pro výklad významu čísel. Pokud patříte k těm lidem, kteří jsou zvídaví a kteří by se chtěli dozvědět něco nejen o svých číslech, která vás a vaše okolí obklopují, tak je tato publikace tou pravou, která vám dopomůže k bližšímu poznání.

Pythagoras ze Samu byl jedním z nejstarších známých numerologů. Narodil se kolem roku 600 př. n. l. a vyučoval své žáky, kteří za ním přicházeli často z velkých dálek, aby těžili z jeho moudrosti a znalostí mysticismu i filozofie. Věřil, že čísla  jsou posvátná, neboť existují nezávisle na hmotném světě.

Při čtení této knihy je výhodou, že nemusíte číst stránku za stránkou, ale stačí vám, když si přečtete úvod a rady, jak používat tuto knihu a poté můžete nahlédnout do knihy kdykoliv budete mít potřebu dozvědět se něco více.

Numerologie od A do Z je nejen zajímavou příručkou, ale i příjemnou pastvou pro oči. Je doplněna o spoustu obrázků, které souvisí s danou kapitolou a tématem. Kniha je rozdělena na osm kapitol, z nichž se každá z nich věnuje určitému tématu. Seznámíme se zde například s obecným významem každého čísla, poznáme samotnou numerologii a jiné známé systémy. Pokud by vás zajímalo, jak se k vám numerologicky hodí váš protějšek, není žádný problém. I to nám kniha nabídne. Věděli jste, že si můžete vypočítat i vaše šťastná čísla a jimi se nechat navádět? Nebo že o vás mnohé vypoví i číslo vašeho domu nebo bytu?

Mě osobně nejvíce zaujala kapitola s názvem Pět formulí, kde si nejprve čtenář vypočítá svých pět důležitých čísel: číslo osobnosti, životní cesty, duše, osudu a aktuální číslo. Poté si přečte konkrétní vyšlé číslo u každého z pěti důležitých. Musím se přiznat, že popis mých pěti důležitých čísel na mě do puntíku sedl.

Pokud by se náhodou stalo, že byste nějakému pojmu nerozuměli, je kniha obohacena o slovníček. A v případě, že byste neměli po ruce kus papíru, tak zde najdete i místo na psaní vašich poznámek a výpočtů.

V případě, že by vás tato kniha zaujala a vy byste se chtěli dozvědět více o samotné autorce, Terese Mooreyové, doporučuji vám navštívit její oficiální webovou stránku: https://www.teresamoorey.co.uk/. Zde se můžete dočíst vše o jejích knihách a v případě zájmu můžete i tuto spisovatelku kontaktovat.

Jediná škoda je menší formát této knihy (141x168mm), ale zase si jí čtenář může vzít kamkoliv s sebou. A svůj formát nám kniha vynahradí svým obsahem.

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 400
Překlad: Lumír Mikulka
 

Diskusní téma: Teresa Mooreyová: Numerologie od A do Z

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek