Listopad 2014

První prosincový týden je za námi a já vám přináším knižní přírůstky, o které se rozrostla má knihovna v měsíci listopadu. Celkem mi přibylo devět nových knih. Z toho osm knih na recenze a jednu jsem si pořídila při návštěvě Levných knih.

Za listopad jsem přečetla čtyři knihy a napsala také čtyři recenze. Jejich seznam naleznete na konci článku.

Přeji vám, abyste si prosinec užili co nejlépe, zavládla u vás hlavně pohoda a klid, protože o tom hlavně prosinec je :)

Dětičky mé voňavé pěkně pohromadě :)

 

První kniha se jmenuje Temné šílenství a jedná se o docela nervy drásající knihu. Těším se, až se do ní začtu, což mám v plánu co nejdříve. Tato kniha mi přišla na recenzi od Euromedie, takže se pak můžete těšit i na recenzi.

 

Případ Amelie je přirovnávaná ke knize Zmizelá od Gillian Flynnové. Ta se mi moc líbila, tak jsem zvědavá, v čem se tyto knihy budou podobat a v čem budou odlišné. Tato kniha mi také přišla na recenzi od Euromedie.

 

Hana Andronikova, bohužel, v roce 2011 prohrála svůj zápas s rakovinou. Všechny její vydané knihy jsem četla a styl této spisovatelky mě dostal. Je to obraz světa takový, jaký je, hlavně s jeho chybami. Proto jsem si musela pořídit i nově vydaný povídkový soubor Vzpomínky, co neuletí. K této knize se pak také můžete těšit na recenzi.

 

Knihu Přistižen od Harlana Cobena jsem si chtěla koupit již kdysi, ale když jsem se k tomu konečně odhodlala, byla všude vyprodaná. O to větší bylo mé překvapení, když jsem na ní narazila v Levných knihách. A představte si za 19 korun. Nevím, jak je možné, že ty knihy mohou prodávat takhle pod cenou. Ale mně udělala strašnou radost.

 

Dívka z 6E mě dostala svou zajímavou obálkou. Jedná se prý o napínavý příběh smíchaný se špetkou erotiky. No, tak uvidím, jak na mě nakonec kniha zapůsobí. Dívku z 6E jsem obdržela na recenzi od nakladatelství Noxi.

 

Chuck Palahniuk, jméno, které je známé především pro specifický styl psaní. Já jsem od autora kdysi nějakou knihu četla, ale už si bohužel nepamatuji ani její název ani její příběh. Ale na tuto se upřímně těším.

 

Enon, příběh muže poznamenaného děsivou ztrátou smrti své dcery. Já potřebuji číst knihy z nakladatelství Odeon. Ačkoliv jsou o něco složitější na čtení, zážitek z knihy je pak daleko větší, protože se mi zatím nestalo, že bych od nich četla nějakou knihu, která by mě nebavila. Enon pak také zhodnotím pomocí recenze.

 

Druhá recenzní kniha od nakladatelství Noxi. Od Táni Keleové-Vasilkové jsem již četla tři knihy a překvapilo mě, s jakou lehkostí umí spisovatelka psát o běžných věcech, které se nám v životě dějí. Manželky mám právě teď rozečtené a už se pomalu blížím k cíli. Vy se pak můžete těšit na recenzi.

 

No a jako poslední kniha, ze kterou mám ohromnou radost. Už když jsem před rokem a několika měsíci otevírala knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, věděla jsem, že si musím přečíst každou jeho knihu, která u nás vyjde v překladu. No a Papírová města jsou další v pořadí. Těším se, až se dostanu k jejich přečtení.

 

Knihy, které jsem v listopadu přečetla:

Lenka Chalupová: Pomněnkové matky (Čas, 2014)

Theresa Cheungová: Spatříš svoje anděly (Knižní klub, 2014)

Saskia Sarginsonová: Dvojčata (Ikar, 2014)

Maria Sempleová: Kde se touláš, Bernadetto! (Plus, 2014)

 

Recenze napsané v listopadu (pro tentokráte jsem ostuda co se týče psaní, protože poslední dobou chodím spát skoro "se slepicemi"):

Saskia Sarginsonová: Dvojčata monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/saskia-sarginsonova-dvojcata/

Maria Sempleová: Kde se touláš, Bernadetto! monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/maria-sempleova-kde-se-toulas-bernadetto-/

Theresa Cheungová: Spatříš svoje anděly monushka6.webnode.cz/knizni-recenze/theresa-cheungova-spatris-svoje-andely/

Eva Běšťáková: Písničkové pohádky monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/eva-bestakova-pisnickove-pohadky/


 

 

Diskusní téma: Listopad 2014

Maťa | 08.12.2014

Z tohoto som čítala Papierové mestá a tie ma nebavili. A potom Dievča zo 6E, ktoré bolo mnohonásobne lepšie a veľmi príjemne ma tá kniha prekvapila. Snáď sa bude páčiť :)

Přidat nový příspěvek