Rosa M. Curto: Nauč se tvořit

Nakladatelství: Knižní klub

Rok vydání: 2014

Počet stran: 72

Překlad: Jana Sýkorová

Pokud máte doma děti, tak mi jistě dáte za pravdu, že se spolu s nimi můžeme alespoň na chvíli vrátit zpátky do dětských let. Já se do nich vracím pořád. Má dcerka je totiž hodně tvořivá a chce neustále něco malovat a vyrábět. Když jsem byla dítětem, tak mě vyrábění moc nebavilo, ale v současnosti si ho doslova vychutnávám. Zbožňuji ten radostný pohled v očích mé dcerky, když se nám něco podaří.

 

Nápadů mám zatím v hlavě hodně, ale pro inspiraci jsem nám domů pořídila knížku, ze které můžeme také čerpat. Jmenuje se Nauč se tvořit koláže a přáníčka z papíru. Autorkou je Rosa M. Curto.

 

Možná, že už od Rosy znáte její příručky Nauč se malovat. My máme doma dva díly a jsme s nimi naprosto spokojené. Díky jsem se zdokonalila v malování a konečně umím namalovat opici bez toho, aniž by si jí někdo spletl s kočkou. Stejně jako Nauč se malovat je Nauč se tvořit určená dětem od předškolního věku. Krok za krokem nejen děti naučí vytvořit různé věci. A nejen děti, kniha se hodí i rodičům a učitelům.

 

Návody jsou srozumitelné, takže se nemusíte bát, že byste během vyrábění něco pokazili. Příručka je rozdělena do dvou částí. V první části se naučíte tvořit koláže z papíru. Nemám ráda příručky, ve kterých jsou k vytvoření konkrétního výrobku potřeba věci, které běžně člověk doma nemá. A proto pozitivní věc této knihy: nepotřebujete žádné nedostupné předměty. Většinu si můžete nahradit tím, co máte doma. Nám se například osvědčila kabelka z papíru, kterou by dcerka chtěla vyrábět nejlépe pořád, s různými obměnami.

 

Postupy na výrobu jsou také snadné, takže je zvládnou i malé děti. Dejte jim muchlat papír a uvidíte, jak se zabaví a jakou krásnou pak budete mít třeba sovu ze zmuchlaného papíru (nám už visí na ledničce přichycená magnetem). Na konci první části jsou také šablony ke všem kolážím, takže pokud byste si nevěděli rady, víte, kam se podívat.

 

Ve druhé části se naučíte tvořit přáníčka. A nejen ledajaká, ale originály, kterými můžete potěšit koho jen budete chtít. Na konci na vás opět čekají šablony.

 

Jak už jsme u Rosy zvyklí, její ilustrace v knize jsou jednoduché, ale za to výstižné. Těším se, až se od ní zase dočkáme něčeho nového. Do té doby budu čerpat ze své hlavy a z této příručky. Samozřejmě, že s různými obměnami.

Diskusní téma: Rosa M. Curto: Nauč se tvořit

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek