Večerníčkův pohádkový špalíček

Zdroj obrázku: www.bux.cz/knihy/188049-vecernickuv-pohadkovy-spalicek.html

Nakladatelství: Edice České televize
Rok vydání: 2015
Počet stran: 464

Kdo by neznal legendárního chlapečka v papírové čepce, který naše děti, nás a možná i naše rodiče ukládal svou pohádkou a legendárním dobrou noc do postýlek? Představte si, že Večerníček v letošním roce slaví již padesáté narozeniny. A díky jeho kulatým narozeninám se rozhodla Česká televize sestavit špalíček pohádek, které se objevily právě v pořadu Večerníček. Kniha má jednoduchý název - Večerníčkův pohádkový špalíček.

Celkem padesát pohádek k padesátému výročí. Mezi pohádkami si přijdou na své nejen děti, ale i rodiče, kteří mohou díky pohádkám nostalgicky zavzpomínat na dobu svého bezstarostného dětství.

Výběr pohádek je pestrý - najdeme zde takové klasiky jako je Krkonošská pohádka, Bob a Bobek a nebo třeba Káťu a Škubánka. Nechybí zde ale ani moderní pohádky (Berta a UFO, Žížaláci, Krysáci a další), které budou známy především dětem.

Od každé pohádky je vyprávěn jeden příběh, který je udělán formou komiksu. Tuto formu zpracování shledávám jako velmi přínosnou hlavně pro děti, protože pokud si nebudou chtít nechávat číst od rodičů, mohou si příběh povyprávět samy. Navíc i nám, rodičům, se díky tomu obohatí naše fantazie, když budeme podle obrázků vyprávět dětem.

Dialogy k příběhům upravila česká spisovatelka Petra Braunová, která píše knihy pro dospělé i děti.

Do této knihy jsem se zamilovala na první pohled. I kdybych neměla dítě, tak si knihu pořídím pro sebe, protože Večerníček byl v dětství můj kamarád a dodnes si pamatuji, že vždy po Večerníčku, jsme s mým mladším bratrem pelášili do našich postelí.

Má dcera je z knihy naprosto nadšená. Čteme si jí během celého dne, nejen před spaním, knihu už měla několikrát ve školce, protože prostě potřebovala “číst” kamarádům; sama mi příběhy vypráví a navíc se podle obrázků i moc hezky malují námi oblíbené postavičky. Takže u nás doma má kniha využití opravdu veliké.

Navíc na vazbě knihy je napsáno, že možná nezůstane pouze u knihy jediné, což by bylo dobře, protože do jedné knihy se prostě nevejde všechno, co by si člověk představoval.

 

Mé hodnocení: 100%

Diskusní téma: Večerníčkův pohádkový špalíček

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek